’29 Ekim’den sonra kapanma, kısıtlama’ iddialarına açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, katıldığı canlı yayında Ermenistan konusunda mesajlar verirken, corona virüsü tedbirleri kapsamında 29 Ekim'den sonra kapanma ve kısıtlama olacağına dair iddialarla ilgili de açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Haber Global’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İbrahim Kalın’ın aşı ve kapanma konusundaki açıklamaları şu şekilde:

Erdoğan’ın Turkovac mesajı

*Cumhurbaşkanımızın TURKOVAC aşısıyla ilgili verdiği mesaj son derece önemliydi. Biz Türkiye olarak kendi aşımızı yapacağız ve bunu herkesin erişimine açacağız. Bunu diyen başka lider var mı? Bu büyük bir vizyondur.

*Biz bu aşıları kime açacağız? Diyelim ki Afrika’da birçok ülke var aşı alamayan. Ortadoğu’da bazı yerlerde var, Balkanlar da var. Bu insani tarafı, Bir de stratejik tarafı var. Aşının nereden geldiği önemli değil yeter ki aşılama olsun.

’29 Ekim’den sonra kapanma, kısıtlama’

Programda Candaş Tolga Işık’ın “Çeşitli sosyal çevrelerden, sanatçısından, çok önemli insanlar arayıp ’29 Ekim’den sonra pandemide yine eskiye döneceğiz, hükümet şimdi çalışıyor, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı… Yeniden tam kapanmalar geliyor’ diyor. Böyle bir planlama var mı?” sorusuna İbrahim Kalın, şu yanıtı verdi:

* Hayır, böyle bir şey söz konusu değil. İnşallah 29 Ekim’i de çok güzel, coşkulu bir şekilde kutlayacağız.

* İstanbul’da da biliyorsunuz, çok güzel, büyük bir eser o gün açılacak. AKM açılacak.

* 29 Ekim’den sonra da biz normal hayatımıza tedbirleri uygulayarak yaşamaya devam edeceğiz.