Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2021 kazananları belli oldu

Günışığı Kitaplığı'nın düzenlediği ve Türkiye'nin dört bir yanından 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı, Zeynep Cemali Öykü Yarışması'nın 2021 sonuçları açıklandı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ülke çapında duyurduğu yarışmaya bu yıl da yüzlerce öğrenci “Doğa sevgisi” temalı öyküleriyle katıldı. 
 
2021 öykülerini Berna Durmaz, Hakan Bıçakcı, Mine Soysal, Yekta Kopan ve Dr. Müren Beykan‘dan oluşan seçici kurul değerlendirdi.
 
Ülkenin her köşesindeki okullardan Günışığı Kitaplığı’na ulaşan yüzlerce öykünün arasından 4 genç öykücünün eseri ödüle değer görüldü.
 
Bursa’dan “Yukupato’nun Kuşları” öyküsüyle Ceren Tek (7. sınıf), İstanbul’dan “Sular Altında Bir Hatıralar Mezarlığı” öyküsüyle Deniz Erişken (8. sınıf), İzmir’den “Doğanın Dili” öyküsüyle Yağızalp Kürşat Çalık (6. sınıf) ve İstanbul’dan “Neşe Palamudu” öyküsüyle Zeynep Alya Yıldız (7. sınıf) 2021’nin ödüllü genç öykücüleri oldu.
 
Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2021 Ödül Töreni, 13 Kasım Cumartesi günü Günışığı Kitaplığı’nın yıllık yayıncılık konferansı 11. Zeynep Cemali Edebiyat Günü kapsamında çevrimiçi gerçekleşecek.
 
Yarışmada dereceye giren 4 öyküyle birlikte, dikkati çeken 7 öykü de “Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2021 Ödüllü Öyküler Kitapçığı”nda yayımlanmaya değer görüldü.