Kılıçdaroğlu: ‘Halk belediye başkanlarını umut olarak görüyor’

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Taş Bina’yı ziyaret ederek Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile makamında bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu, “Esnafın, sanayicinin, çiftçinin, muhtarın, emeklinin, apartman görevlisinin var olan sorunları doğal olarak belediye başkanlarına yansıyor. Belediye başkanlarını bir umut olarak görüyorlar ama belediye başkanlarının kaynakları sınırlı. O sınırlı kaynakları en verimli şekilde kullanmayı yapıyorsunuz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Hatay’da iş insanları, muhtarlar, apartman görevlileri, üreticilerle bir araya geldi. Ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi Taş Bina’yı ziyaret ederek Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile makamında bir araya geldi.

Savaş: ‘İhmalkarlığı bir çırpıda bitirme şansınız yok’

Ziyarette konuşan Lütfü Savaş, “Hatay, stratejik ve bu kadar kaosun tam yanında olan bir il. Ortadoğu’daki kavga, gürültü, kan, gözyaşı her ne kadar bize sıçramamışsa da onun yansımalarıyla hem sosyolojik, hem psikolojik ve ekonomik birçok sıkıntıyla karşı karşıyayız. Bugünkü toplantıda iş dünyasının feryadını duydunuz. Gerçekten de 10 yıldır zor şartların daha da zorlaştığı bir şehre hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu hizmet, ne kadar yaparsanız yapın yılların ihmalkarlığını bir çırpıda bitirme şansınız yok. Esas yapmış olduğum hizmet Hatay’ın huzuruna katkıdır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: ‘Başarılı bir görev yapıyorsunuz’

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise şöyle konuştu:

* Belediye başkanlarımızın zor şartlarda görev yaptıklarını biliyoruz. Bazı engellemeler var, onun da farkındayız. Ama engellerden şikayet etmeden, var olan kaynaklardan ve o kaynakları en verimli şekilde kullanarak halka hizmet etmeniz Hataylıların takdirini almış, bunu görüyoruz. Burası kadim bir kent. Kentin altyapısını yapmak kolay değil. Büyük sorunlar var. Toplumun her kesiminin sorunları var.

* Önemli olan belli bir diyalogla çözüm getirmek. Esnafın, sanayicinin, çiftçinin, muhtarın, emeklinin, apartman görevlisinin var olan sorunları doğal olarak belediye başkanlarına yansıyor. Belediye başkanlarını bir umut olarak görüyorlar ama belediye başkanlarının kaynakları sınırlı. O sınırlı kaynakları en verimli şekilde kullanmayı yapıyorsunuz. Zaten yapmazsanız ensenizde boza pişirirler, hükümet bütün gücüyle yüklenir. Başarılı bir görev yapıyorsunuz. Hataylılar bunun farkında, ben teşekkür ederim, verdiğininiz çaba değerli.