Ünlü şarkıcı korona virüs kurbanı oldu

Mariah Carey, Whitney Houston ile Faith Evans'ın destek şarkıcısı ve konuk vokalistliğini yapan Kelly Price, korona virüs nedeniyle öldü.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Amerika’nın en popüler gospel ve R&B yıldızlarından, Mariah Carey, Whitney Houston ile Faith Evans’ın destek şarkıcısı ve konuk vokalistliğini yapmış olan Kelly Price, korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

KELLY PRİCE KİMDİR? 

Kelly Price (tam adı: Kelly Cherelle Price), 4 Nisan 1973’te Queens, New York City, New York, ABD’de doğdu. Dokuz kez Grammy ödülü için aday gösterilen Amerikalı bir R&B şarkıcısı ve söz yazarıdır. Kelly, Queens, New York’ta henüz yürümeye başlayan çocukken kilisede şarkı söylemeye başladı. Ocak 1992’de, George Michael ile Madison Square Garden’da profesyonel ilk çıkışını yaptı. Kelly Price, Amerika’nın en popüler gospel ve R&B yıldızlarından biridir ve ilk olarak Mariah Carey, Whitney Houston ve Faith Evans’ın destek şarkıcısı ve konuk vokalisti olarak adını duyurmuştur. Sekiz solo albüm vardır.

Price, o zamanlar yöneticisi olan Jeffrey Rolle, Sr. ile evliydi. İkisi 1992’de 19 yaşında evlendi ve 23 yıllık evlilikten sonra Kelly, Rolle’den boşanmaya karar verdi. Eski çiftin iki çocuğu var.