Bodrum Belediye Başkanı Ali Ağaoğlu’na isyan etti

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla, Bodrum’da ‘Milas sınırları’ içinde bir proje hazırlığında olan iş insanı Ali Ağaoğlu’na tepki gösterdi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Bodrum’un Milas sınırları içerisinde 30 bin kişilik bir inşaat projesi hazırlığında olan iş insanı Ali Ağaoğlu’na, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras sosyal medya üzerinden çok sert tepki gösterdi.

Ağaoğlu’na “Projeniz için Bodrum markasını kullanma hakkını size kim verdi?” diye soran Aras, “Projenin bölgemizde oluşturacağı devasa yükler ve neden olacağı doğal hasarlar ne olacak?” sözleriyle duruma tepki gösterdi.

Instagram hesabından bir paylaşım yapan Aras, Ağaoğlu’na seslenerek, “Bu akıl almaz boyutlardaki projenizin aynı boyutlardaki su ihtiyacı ve kanalizasyon tahliyesi başta olmak üzere, bölgemizde oluşturacağı devasa yükler ile neden olacağı doğal hasarlar ne olacak?” diye sordu.

Ahmet Aras’ın paylaşımı şu şekilde:

“Günaydın, Bodrum’un kalbi olan güzel insanları ve Bodrum’un dışında yaşayan Bodrum sevdalıları. Bugün hepinizin huzurunda, ‘Milas sınırları içinde’ gerçekleştirmeye hazırlandığı 30 bin kişilik inşaat projesini ‘Milyon dolarlar ödemeden Bodrum gibi eşsiz bir lokasyonda, erişilebilir fiyatlardan lüks bir yaşam’ sloganıyla pazarlamaya hazırlanan Sayın Ali Ağaoğlu’na seslenmek istiyorum.”

‘Projenin neden olacağı hasarlar ne olacak?’

“Ali Bey, Bodrum’un toplam yüz ölçümünün yüzde 1.8’ine denk gelen ve bin 700 futbol sahası büyüklüğündeki malum projenizle ilgili olarak HT Bloomberg kanalına yaptığınız açıklamada, 8 milyar TL’ye gerçekleştireceğiniz bu projeden, 20 milyar TL gelir beklediğinizi söylemişsiniz. Peki, bu akıl almaz boyutlardaki projenizin aynı boyutlardaki su ihtiyacı ve kanalizasyon tahliyesi başta olmak üzere bölgemizde oluşturacağı devasa yükler ile neden olacağı doğal hasarlar ne olacak?”

‘Size bu hakkı kim verdi?’

“Yoksa siz 12 milyar TL kazanın diye, milyonlarca metrekarelik inşaat alanınıza halkın parasıyla altyapı sağlanmasını mı bekliyorsunuz? Diyelim ki sağlandı… Su konusu ne olacak? Mevcut haliyle Bodrum’a yetmeyen su kaynaklarımızı, bin 700 futbol sahası büyüklüğündeki projenizin sayenizde tamamen unutmayı kabul edeceğimizi mi düşünüyorsunuz? Ayrıca, Milas sınırları içindeki projeniz için Bodrum markasını kullanma hakkını, size kim verdi? Özetle Ali Bey, Bodrum’un Belediyesi, Başkanı ve Halkı olarak, projenize de Bodrum markamızı kullanmanıza da karşıyız çünkü, sizin 12 milyar TL’lik kazanç hayalinizin ağır sonuçlarına evet diyen, Bodrumluyum diyemez.”