28 Eylül 2021 Burç Yorumları

Begonya

Herkesin bir kokusu vardır… Sen çiçek kokardın… Bazen pantolonuna bulaşırdı zambakların sarı tozu… Sen en çok karanfil severdin… Pembe kır karanfilini… Ben leylakçıydım… Kokusunu severdim, belki de rengi mor diye… Hâlâ severim leylak kokusunu… Eskisi gibi kokmuyor gerçi… Zaten artık ne eskisi gibi ki… Özledim çiçek kokularını… Ama en çok senin kokunu… Üzerine sinen çiçek kokunu… Üzerinde taşıdığın baba kokusunu… Bugün senin için dinliyorum Ajda şarkılarını… Duyuyorsun değil mi?

Merkür… İletişim gezegeni Terazi Burcu’nda başladığı maceraya geri hareketiyle devam ediyor. Bu süreçte biz de, ertelediğimiz planlar üzerine düşünebilir, geçmişe dair sorunlarımızı çözmek için harekete geçebilir, iç sesimizi dinleyebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Merkür geri hareketini sürdürürken sana evlilik, evliliğe bakışın, eşinle ilgili konularda sana yeni bir izleme politikası getiriyor. Belki daha önce fark etmediğin, hasıraltı ettiğin konularla yüzleşmen gerekebilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bazen fark edebilmek için durmak gerekiyor… Durmak ve izlemek… Sen de Merkür’ün geri hareketi sırasında… Dur ve izle… Etrafında olanı biteni… Ve sonrasında karar ver… Kimin hakkını vermen gerekiyor… Kime hakkını yedirtmemen gerekiyor.

İkizler ve Yükselen İkizler

Ve sürpriz… Belki de zaten hiç bitmemişti… Belki sen bitti sanmışsın… Belki de o hiç gitmemişti… Şimdi yine geldi çalıyor kapını… Önemli olan aynı Sen’i mi bulacak karşısında? Merkür geri hareketinde sana eski aşklarınla yüzleşme fırsatı tanıyabilir.

 Yengeç ve Yükselen Yengeç

Denge kurmakta belki biraz daha zorlanabilirsin… Merkür geri hareketi sana belki denge kurmanın önemini hatırlatabilir… Evet, hepimizin ailesi kırmızı çizgimiz… Ama yine de aile ve kendimiz arasında bir denge kurmalıyız öyle değil mi?

Aslan ve Yükselen Aslan

Merkür yeni bir yolculuğa başlıyor geri hareketiyle… Tıpkı senin gibi… Sen de bir yolculuğa çıkıyorsun… Özünde… Kalbinde… Bu süreçte düşünebilirsin neler yapmak istediklerini… Ve rotanı belirleyebilirsin… Sahi, sen nereye gidiyorsun?

Başak ve Yükselen Başak

Merkür geri hareketini başlıyor… Senin de hararetin çoğalıyor… Ateş basıyor… Hesapsız kitapsız yaptıysan harcamalarını, korkabilirsin… Gerçi sen çalışıp sen harcıyorsun… Adam harcamıyorsun ya…

Terazi ve Yükselen Terazi

Sana her şey yakışır zaten. Zarafet, nezaket mesela. Biliyorsun aslında dış görüşünü değiştiren giyindiğin kıyafetlerin değil. Güzelliğine yansıyan düşüncelerindir aslında. İçin dışına yansımaz mı? Merkür geri hareketi iç güzelliğine dokunuyor bu kez…

Akrep ve Yükselen Akrep

Gördüğüne sevindim… En azından gerçekleri görebilirsin… Rüyadan uyanabilirsin… Ya da seni uyutmalarına izin vermeye bilirsin… Merkür geri hareketi sırasında…

Yay ve Yükselen Yay

Merkür geri hareketi sırasında sana bir mola verdirebilir… Gelecek hedeflerinin üzerinden geçebilmek için… Gelecekten beklentin neler? Hedeflerine ulaşmak için ne yapmalısın? Yanıtlaman gereken sorular olabilir. Bu arada eski arkadaşınla karşılaşabilirsin…

Oğlak ve Yükselen Oğlak:

Merkür geri hareketi sevdiğin bir bölümden geliyor… Senin gibi çalışkan, prensipli ve Başarlı bir iş insanına en sevdiği yerden dokunuyor. İş yaşamından… Belki kaçırdığın iş fırsatları, iş görüşmeleri yeniden karşına çıkabilir.

Kova ve Yükselen Kova

Merkür geri hareketine başlıyor… Senin tamamen tersine…Hiç sevmezsin değil mi yavaşlamayı, geriye bakmayı ve beklemeyi? Çoğu zaman sevmediğin şeyler sınav sorusu olarak çıkıyor karşına…  

Balık ve Yükselen Balık

Finansal tablolarını okumaya ne dersin? Kârlarına bakınca ne görüyorsun? Ya zararlarına? Merkür bu yolculuğunda bütçe üzerinden sesleniyor. Finansal anlamda kendini geliştirebilirsin. Bütçende dengeni koruyabilirsin.

Loading