Betoya Prefabrik, 100 yıl ömürlü beton üretecek

Sektöründe 61 yıllık tecrübeye sahip olan Betoya Prefabrik, havalimanlarından stadyumlara, fabrikalardan büyük ölçekli üretim tesislerine kadar Türkiye’nin en büyük projelerine imzasını atıyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı, Vestel Üretim Tesisleri, Manisa ve Göztepe Stadyumları başta olmak üzere bugüne kadar bulundukları yerlere değer katan projeleri başarı ile tamamlayan Betoya Prefabrik, örnek ar-ge çalışmaları ile 100 yıl ömürlü beton üretimi için de çalışmalarını sürdürüyor.  

 Bugüne kadar birçok farkı sektör ve alana hizmet veren Betoya Prefabrik, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu özelliklere uygun olarak geliştirdiği özel prefabrik uygulamaları ile de dikkat çekiyor.

82 bin metrekare alanda üretim

Betoya’nın 1960 yılında Santrifüj Beton Direk ve Travers üretimiyle sektöre girdiğini ifade eden Betoya Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Dönmez,  2004 yılında Grubu’muza dahil olan Betoya’nın günümüzde sektörünün öncüsü firmalarından biri haline geldiğini söyledi.

Prefabrik yapı elemanları üretimi ile fark yarattıklarını vurgulayan Dönmez, “Turgutlu’da 20 bin metrekaresi kapalı, toplam  82 bin metrekare alana yayılan yüksek kapasiteli tesislerde, modern teknolojik yöntemler kullanılarak uzman bir kadro tarafından üretim yapıyoruz” dedi.

Türkiye Prefabrik Birliği Üyesi

Kurulduğu günden bu yana hızlı bir ivme ile büyüyen, hizmet verdiği sektörün güveni ile “BETOYA” markasının oluştuğunu ve mühendislik birikimiyle  Türkiye’de büyük projelerde yer aldıklarını ifade eden Dönmez, “Betoya Prefabrik A.Ş prefabrike betonarme yapıların üretiminden, montajına ve anahtar teslim yapımına kadar müteahhitlik hizmeti sunuyor. Ayrıca Türkiye Prefabrik Birliği Üyesi olarak da sektörümüze katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

 “Sektörümüz büyük bir hareketlilik içinde”

Prefabrik sektörünün çok hareketli bir dönem geçirdiğine dikkat çeken Dönmez “Meslek hayatımda sektörün bu kadar hareketli olduğu bir dönem görmedim. Sanayici hızlı bir yatırım ikliminde. Özellikle ihracatçı firmalar talepleri karşılayabilmek için yatırımlarını hızlandırdılar. Önümüzdeki yılın ortasına kadar bu durumun devam edeceğini öngörüyorum. Pandemi döneminde de inşaat sektörü durmadı, yüzde 50 ile de olsa çalışmaya devam ettik. Bu da sektörün ivmelenmesinde önemli bir faktör” dedi.

Loading