Zeki Müren’in yeğeni, ‘Mezar yapılma sözü verdiler, yapmadılar’

Türk sanat müziğinin 'Sanat Güneşi' Zeki Müren’in yeğenleri Sevtuğ Olgaç ve Özlem Güner, ölüm yıl dönümünde dayılarıyla olan anılarını anlattı.

Zeki Müren için verilen anıt mezar sözünün tutulmadığını belirten Olgaç, “Gerek belediye yetkilileri, gerekse Bursa’daki önemli kişiler Zeki Müren’in bir anıt mezara gömüleceğini ifade ettiler. Böyle dendiği için ben Zeki Müren’i tabutuyla birlikte gömdürdüm. O anıt mezar nedense hala yapılmadı” dedi.

Zeki Müren, ölümünün 25’inci yıl dönümü olan bugün, Bursa’da da törenle anılıyor. Zeki Müren’in yeğenleri Sevtuğ Olgaç ve Özlem Güner, ölüm yıl dönümünde, dayılarıyla olan anılarını anlattı.

Zeki Müren için yapılacağını söylediği anıt mezar hakkında konuşan Olgaç, “Gerek belediye yetkilileri, gerekse Bursa’daki önemli kişiler, Zeki Müren’in bir anıt mezara gömüleceğini ifade ettiler. Böyle dendiği için ben Zeki Müren’i tabutuyla birlikte gömdürdüm. Kısa bir süre sonra oradan çıkaracağız, kemikleri çürüyüp parçalanmış olmasın diye, tabutuyla alıp anıt mezara götürmek istedim. O anıt mezar nedense yapılmadı. Gerek mirasçıları olan kurumlar, gerekse belediye yetkilileri verdikleri sözü tutmadılar. Ona yakışır bir anıt mezar ve mezarın yanında bir Zeki Müren Müzesi düzenlemediler. Zeki Müren’e bu vaat edilenler yapılmadı. Buna üzüntümüz var” diye konuştu.