Davutoğlu, ‘Milleti birleştirecek bir güç lazım’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sivas’ta partisinin il başkanlığı binası açılışını yaptı vatandaşların sorunlarını dinledi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Partililere konuşma yapan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, dünyada en yüksek faiz oranlarının Türkiye’de olduğunu belirterek ülkenin yoksulluk içinde olduğunu söyledi.

Davutoğlu, “Biz vatana millete sahip çıkmaya, yetimin hakkını yedirmemeye geliyoruz. Ne yeriz ne de yediririz. Milleti birleştirecek bir güç lazım. Biz bu vatanın bütün evlatlarını birbirine kardeş yapmaya geliyoruz. Kimseye öfkemiz yok. İktidara dahi öfkemiz yok. Şahsi bir kin, hesap peşinde değiliz. Şahsi bir menfaat peşinde de değiliz” diye konuştu. Veliler ve üniversite öğrencilerinin yurt sorunlarını da dinleyen Davutoğlu’na bir vatandaş, “Kurtar bizi bu adamın elinden, 25 senedir yeter ya!” dedi.

“Biz bu vatanın evlatlarını kardeş yapmaya geliyoruz”

Gelecek Partisi olarak iktidara geldiklerinde kimseyi ötekileştirmeyacaklerini ifade eden Davutoğlu, “Biz vatana millete sahip çıkmaya, yetimin hakkını yedirmemeye geliyoruz. Ne yeriz ne de yediririz. Milleti birleştirecek bir güç lazım. Biz bu vatanın bütün evlatlarını birbirine kardeş yapmaya geliyoruz. Kimseye öfkemiz yok. İktidara dahi öfkemiz yok. Şahsi bir kin, hesap peşinde değiliz. Şahsi bir menfaat peşinde de değiliz” diye konuştu.

“Kurtar bizi bu adamın elinden 25 yıldır yeter ya”

Konuşmanın ardından partisinin il başkanlığı binasının açılışını gerçekleştiren Davutoğlu, vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Bir üniversite öğrencisinin, “Yurda girdim. Başımı sokacak bir yerim oldu ama şartlar çok farklı. Sadece yatma hakkım var. Ne bir şey yiyebiliyorum ne de içebiliyorum” diye yakındı.

Davutoğlu da, “Her yerde yurt problemi var. Bunu hep birlikte, siz gençlerle birlikte çözeceğiz” dedi. Daha sonra bir kahvehaneye geçen Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, burada da yine velelerin yurt sıkıntılarını dinledi. Davutoğlu, “Cumhurbaşkanına sorarsanız, Türkiye’de yurt sorunu yok. Amerika’ya giderken öyle dedi. Ben her gittiğim yerde bu sorunla karşılaşıyorum. Özellikle kız çocukları için yurt sorunuçok fazla. Babalar kızlarını okula gönderemiyor” diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu, Sivas ziyaretini muhtarlar, kanaat önderleri ve gençler ile düzenleyeceği toplantılar ile sürdürecek.