MSB’den 5 generalin istifasına yönelik açıklama geldi

Milli Savunma Bakanlığı iki generalin sağlık ve ailevi nedenlerle emeklilik talebinde bulunduğunu, talebin kabul edildiğini belirtti.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), son dönemde bazı basın yayın organlarında “emeklilik için talepte bulunan generaller” hakkında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

MSB, “5 general istifa etti” haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, sadece iki generalin sağlık ve ailevi nedenlerle emeklilik talebinde bulunduğunu belirterek, söz konusu iddiayı “iyi niyetli olmayan, TSK’yi yıpratmaya yönelik algı oluşturma çabaları” olarak nitelendirdi.

TSK’de görev yapan personelin emeklilik hakkını kazanmalarının ardından bu yönde talepte bulunmalarını doğal bir hak olarak değerlendiren MSB, “Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nda yer alan düzenlemeler çerçevesinde, emeklilik hakkını kazanmaları kaydıyla, dileyen her TSK personeli görevini ifa sırasında kendi isteği ve iradesi ile ocak-şubat veya temmuz-ağustos aylarında emeklilik talebinde bulunabilmektedir” bilgisini paylaştı.