Selçuk Yöntem’in ‘tost davası’

İstanbul'da bir kafe, ünlü sanatçı Yöntem'in tost yerken çekilen fotoğrafını menüsünde izinsiz kullandı. Aynı fotoğrafın bir dergide de kullanıldığını fark eden Yöntem, kafe sahibi hakkında Tazminat davası açtı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, kamuoyunda ‘tost davası’ olarak bilinen davayla ilgili kararını verdi ve oyuncu Selçuk Yöntem’i haklı buldu.

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, sanatçı Selçuk Yöntem’in, tost yerken çekilen bir fotoğrafını menüsünde izinsiz kullanan bir kafeden kazandığı tazminatı onadı. Kafe, Yöntem’e, toplam 150 bin lira tazminat ödeyecek.

Yöntem’in avukatı, “müvekkilinin Türkiye’nin en önemli tiyatro ve sinema oyuncularından biri olduğunu, davalıya ait kafede Yemek yerken çekilen çok uygunsuz bir fotoğrafının kafenin menü, reklam ve tanıtımlarında, Magazin Gazetecileri Derneği ödül töreni mecmuasında kullandığını, davalının bu yolla davacının kafenin daimi bir müşterisi olduğu algısı yarattığını, sosyal medyada bu fotoğraf nedeniyle davacı ile alay edildiğini, bu nedenle davacının maddi ve manevi zarara uğradığını” belirtti.