Kılıçdaroğlu, ‘Bunların başka derdi yok mu ya!’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı Şehit Aileleri ve Gaziler Buluşması'nda gündemi değerlendirdi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin, “HDP’yi meşru organ görmek demek, PKK’yı muhatap almak demektir. Ayrıca da Türkiye’de bir Kürt sorunu yoktur” sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, Bu kadar dert varken bunların başka derdi mi yok ya!… Açlık var, sefalet var, yoksulluk var, öğrenciler yurt bulamıyorlar; yaptıkları tartışmalara bak! ” dedi.

Kılıçdaroğlu basına verdiği demeçte şunlara değindi:

* Eğer millete hizmet edeceksek her politikacının samimi ve dürüst olması lazım. Bu ülkenin sorunları var mı? Evet sorunları var. Bu sorunlar kronikleşmiş mi? Evet kronikleşmiş.

* Bugüne kadar çözülmemiş mi? Evet çözülmemiş. Bir sorun varsa bu sorunu çözecek olan organ hangisi? Türkiye Büyük Millet Meclisi.

* Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden daha büyük bir güç yoktur. Milli Kurtuluş Savaşı’nı veren Meclis, Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir.

* Adres şöyleydi, adres böyleydi’, ‘Şu sorun vardı, bu sorun vardı’… Türkiye’de dünya kadar sorun var! Biz sorunlardan korkmuyoruz.

* Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı olarak da bütün millete açık ve net söylüyorum; Sizin oylarınızdan çok, sizin sorunlarınıza talibim.

* Bu sorunları samimi ve dürüst olarak çözeceğim. Bu ülkeye huzuru, barışı birlikte getireceğiz. Dostlarımızla beraber getireceğiz. Yeter artık. Bu millet bıktı. Kavgadan bıktı.

* Açlık var, sefalet var, yoksulluk var, öğrenciler yurt bulamıyorlar; yaptıkları tartışmalara bak… Bu tartışmalar Türkiye’yi kısır bi sürecin içine sokar.

* Dürüst ve namuslu olan siyasetçi, ahlaklı olan siyasetçi, halkına güven veren siyasetçi, doğruları her yerde her ortamda dillendirmek zorundadır. Ben de bunu dillendiriyorum.

* Sorun var, evet. Bu sorun nerede çözülecek? Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çözülecek. Bu kadar açık, bu kadar net.

* Sen 20 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapıyorsun, yönetiyorsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, 20 yılda yurt sorununu çözemedin ya. Bir yılda çözülecek sorunu çözemedin.

* Şimdi kalkmış bana bir sürü laf ediyorlar. İstediklerini etsinler, yine söz veriyorum; Bu ülkenin bütün sorunlarını çözmeye kararlıyım.

* Dostlarımızla beraber çözeceğiz. Sorunlarla boğuşan değil, nefes alan bir Türkiye’ye ihtiyacımız var. ‘Nereye gidiyor bu memleketin hali?’ diye sormayacak vatandaş.

* O sorunlardan sıyrılacak; görkemli, güzel, ahlaklı, temiz bir siyaseti ve onun büyüttüğü Türkiye’yi görecek. Hedefimiz bu.