Öztrak: ‘AK Parti gidince millet rahat bir nefes alacak’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Pahalılık başını alıp gidince de şimdi çıkıp, şaha kalkan fiyat etiketlerini suçluyorlar. Paramızın değerini pul eden, üretimi cezalandıran, çiftçiyi tarlasına küstüren, kurumlarımızı çökerten, 128 milyar doları buharlaştıran, liyakat yerine saraya sadakati öne çıkaran, uyuşturucu baronlarının sırtını sıvazlayan, rüşvetçileri büyükelçi yapan, Erdoğan Şahsım Hükümeti’nin beceriksizliği iş bilmezliği yüzünden, etiketler şaha kalktı" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin “AK Parti gidince ne olacak” sorusuna Öztrak, “Ne olacak? Biz işbaşına geleceğiz. Millet rahat bir nefes alacak. Kimse bu milletin fertlerini bölüp, parçalamayacak. Büyük bir kucaklaşma olacak. Bu ülkenin kaynakları üç beş yandaş için değil, tüm millet için kullanılacak. Bağımsız yargı olacak. Özgür medya olacak” dedi.

CHP Sözcüsü Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Öztrak’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Milleti bölüp, parçalayan Erdoğan Şahsım Hükümeti, milletin şehitlerini ve gazilerini de ayırdı. 15 Temmuz’da şehit ve gazi olana ayrı, yurt dışında şehit ve gazi olana ayrı, terörle mücadelede şehit ve gazi olana ayrı gözle baktı. Her birine farklı özlük hakları tanıdı. Şehit ve gazilerimizin tamamı, milletimizin medarı iftiharıdır. Gazilerimizin tamamı, vatanseverliğin yaşayan abideleridir. Şehitlerimiz, gazilerimiz arasında ayrı gayrı olur mu? Bu akla, vicdana sığar mı? Biz şehit ve gaziler arasında yapılan ayrımcılığın kaldırılması için Meclis’e daha önce Sayın Genel Başkan’ımızın ilk imzasıyla ve 126 milletvekilimizin teklifiyle, bir kanun metni hazırlayarak verdik. Yapılan ayrımcılığı madde madde sıraladık, ama bu kanun teklifimiz TBMM’den geçmeyerek kadük kaldı. Bu dönemde de pek çok milletvekilimiz yapılan ayrımcılığın giderilmesi için çok sayıda kanun teklifi verdi, ancak milletin dirisini ayıranlar, milletin şehidini, gazisini de ayırmaya devam etti.”

“Kendileri de artık gidici olduklarının farkında. Bir AK Parti Genel Başkan Yardımcısı (Mehmet Özhaseki) çıkmış, ‘AK Parti gidince ne olacak’ diye soruyor. Ne olacak? Biz işbaşına geleceğiz. Millet rahat bir nefes alacak. Kimse bu milletin fertlerini bölüp, parçalamayacak. Büyük bir kucaklaşma olacak. Bu ülkenin kaynakları üç beş yandaş için değil, tüm millet için kullanılacak. Bağımsız yargı olacak. Özgür medya olacak. Birinci sınıf bir demokrasi olacak. Herkes canından, malından, geleceğinden emin olacak. Herkesi kucaklayan tarafsız cumhurbaşkanı olacak, devlet yönetiminde liyakat olacak. İstişare olacak. Borçla değil, üreterek büyüyeceğiz. Dijital devrimin önü açılacak. Gençlerimizin karşısında değil, hemen yanında olacağız. Dünyayla yarışacak bir ekonomi için, üreticilerimizin rakibi değil, dostu olacağız. Tarımda yeniden kendi kendine yeten ülke olacağız. Yüzde 1 için değil, Yüzde 100 ile beraber büyüyeceğiz. Büyürken kimseyi geride bırakmayacağız. Aş olacak, iş olacak. Çokça kazanıp, hakça bölüşeceğimiz bir Türkiye olacak. Büyürken, enflasyonu da borcu da büyütmeyeceğiz. Yeşil mutabakata uyum sağlayacağız. Paris İklim Anlaşması’nı TBMM’den geçireceğiz. Büyümenin sürdürülebilirliğine dikkat edeceğiz. Derelerimize, ormanlarımıza, dağımıza, taşımıza, kurdumuza, kuşumuza, gözümüz gibi bakacağız. Kısacası, biz işbaşına geldiğimizde memlekette bayram olacak.”