Ergin Ataman, eski takımına yatırımcı oluyor

La Repubblica’da yer alan iddiaya göre Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, eski takımı Fortitudo Bologna’ya yatırımcı olacak.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

EuroLeague’in son şampiyonu Anadolu Efes’in Koçu Ergin Ataman, iddialara göre eski takımına yatırımcı olmaya hazırlanıyor. La Repubblica’da yer alan iddiaya göre Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, eski takımı olan Fortitudo Bologna’ya yatırımcı olacak. Mali olarak sıkıntılar yaşayan İtalyan kulübünün başkanı Christian Pavani’nin Koç Ataman ile görüşmek için İstanbul’a geldiği belirtiliyor. 55 yaşındaki Ataman’ın takım için iyi bir yatırımcı olabileceği düşünülüyor. Cumhuriyet’in haberine göre 2006-07 sezonunda çalıştırdığı İtalyan ekibinde 16 maça çıkan Ataman, İtalya kariyerinin son günlerini Bologna ekibinde geçirmişti.

Geçtiğimiz sezon bir başka İtalyan ekibi Torino’nun hisselerine ortak olan Ataman, sezon sonunda ise ekonomik bir kararla bu hisseleri elden çıkarmıştı. Ayrıca kulüpte yaşanan sıkıntılar sadece ekonomik değil. Fortitudo Koçu Jasmine Repesa, ailevi nedenleri gerekçe göstererek ülkesi Hırvatistan’a dönmüş ve bu durum İtalyan basınında istifaya hazırlık olarak nitelendirilmişti.