İnce’den özeleştiri ‘Yenilgiyi iyi yönetemedim’

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Adam kazandı” ifadeleriyle hatırlanan 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşananlarla ilgili özeleştiri yaptı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Adam kazandı” ifadesiyle özdeşleşen 2018 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçimi için, “Seçime hazırlanmayı iyi götürdüm fakat yenilgiyi iyi yönetemedim” dedi.

“Zaman içinde gördük ki müthiş bir kampanya götürdük” ifadelerini kullanan İnce, “Bir anketçi, bütün sonuçları öngördü. Kaybediyorsun ilk turda dedi. Çok iyi götürdün ama zaman yetmiyor dedi, oy oranıma kadar söyledi. Söylediklerinin tümü tuttu. Çok güzel bir kampanya götürdük, seçime hazırlanmayı iyi götürdüm fakat yenilgiyi iyi yönetemedim” ifadelerini kullandı.

İnce, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Medyanın yüzde 90’ı iktidarın, yüzde 10’u muhalefetin elinde. Muhalefete laf söyleyince yüz 90’da haber oluyorsunuz, yüzde 10’da olamıyorsunuz. Ben bir basın toplantısı düzenliyorum, kim gelirse ona konuşuyorum. Cımbızlıyorlar orada, iktidara 100 kelime laf ediyorsunuz muhalefete de 2 kelime laf ediyorsunuz manşetten veriyorlar. Türkiye’de ambargo uygulanan siyasetçilerden birisi benim. Hem iktidar medyası ambargo uyguluyor hem muhalefet medyası… A Haber niye seni veriyor diye soracaklarına Halk TV seni neden vermiyor diye sormalılar.”