‘Türkiye terörle mücadelede önemli bir noktaya geldi’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’nin Keşan ilçesi Gökçetepe Tabiat Parkı’nda AKP İstanbul Gençlik Kolları Eğitim ve Motivasyon Kampı’nın kapanış programına katıldı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye terörle mücadelede önemli bir noktaya geldi. Bu akşam itibariyle söylüyorum, Türkiye’deki terörist sayısı, içerideki ilk kez 200’ün altına düştü, 197’ye geldi. Bunu şunun için söyledim. Terörden arındırılan Türkiye huzurlu bir Türkiye’dir” dedi.

Soylu’nun konuşması şu şekilde:

* Size şu rakamı vereceğim. Geçen hafta sel bölgelerinden bir fırsat bulup Hakkari, Şırnak ve Van’daki sınır duvarlarında yaptığımız fiziki ve teknolojik sistemlerin hangi aşamada olduğunu görmeye gittim.

* Hakkari’ye indim, cuma vaktiydi sonra esnafa bir selamünaleyküm demek istedik. O esnada yanıma bir genç geldi, dedi ki, Efendim ben üniversiteyi kazandım dedi. Dedim ki, ne güzel hayırlı olsun. Ben normal bir iş olarak gördüm. Nereyi kazandım biliyor musunuz? Tıp fakültesini kazandım dedi.

* Size bir rakam okuyacağım şimdi, 2016 yılında Hakkari’de tıp fakültesini kazanan kişi sayısı: 9. 2017-2018 yılında sıfır. 2018-2019’da sıfır. 2019-2020 yılında 4, 2020-2021 yılında tıp fakültesini kazanan sayı 19.

* Sayın Cumhurbaşkanımızın mücadelesini, hükümetimizin, Cumhur İttifakı’nın, AK Parti’nin mücadelesinin ne olduğu belki bu rakamlarla ortaya çıkar.