Ordu’da uzaktan eğitime geçildi

Ordu’da Aybastı Fen Lisesi’nde tüm sınıflardaki Covid-19 vakaları nedeniyle uzaktan eğitime geçildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Covid-19 nedeniyle kapatılan hiçbir okul olmadığını söyledi ancak Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Sezgin Yılmaz, Ordu’daki Aybastı Fen Lisesi’nin tüm sınıflarının Covid-19 vakaları nedeniyle önceki gün uzaktan eğitime geçtiğini ve bu nedenle lisenin fiili olarak kapandığını duyurdu.

Yılmaz, “Tüm sınıfların 14 gün uzaktan eğitime geçmesi nedeniyle okul, fiili olarak kapatıldı” dedi. Gerekçe olarak da okullardaki yetersiz önlemleri gösterdi. 

Bölgedeki bazı okulların güçlendirme gibi çalışmalar nedeniyle boşaltıldığını ancak yerine yenilerinin yapılmadığını, Aybastı Fen Lisesi’nin binasında da bu nedenle toplam 4 okulun eğitim yaptığını aktaran Yılmaz, “Lise tamamen uzaktan eğitime geçti ama 3 okul daha orada eğitim görmeye devam ediyor” diye konuştu.

Özer, katıldığı bir televizyon programında, 71 bin 320 okuldan hiçbirinin vaka nedeniyle kapatılmadığını ancak kapatılan sınıflar olduğunu söylemişti. Özer, “Kapatılan sınıf sayısı gayet doğal çünkü toplumdaki vaka sayısı artıyor” dedi.