Tosuncuk ‘Binali Yıldırım ile de görüştüm’

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın mahkemeye sunduğu dört sayfalık savunmasında Çiftlik Bank'ı kurarken dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ile görüştüğünü iddia etti.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Tosuncuk olarak bilinen Çiflik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın mahkemeye sunduğu savunmasında, asıl kendisinin dolandırıldığını ileri sürerek, şirketinde yetkilendirdiği eski kayınpederinin usulsüz işlemleri nedeniyle battığını söyledi.

Aydın, dönem başbakanı Binali Yıldırım ile de görüştüğünü de iddia etti.

Halk TV’nin haberine göre, Aydın dilekçesinde “Çiftlik Bank üyeleri içinde her kesimden kişiler vardı. İçinde milletvekilleri, doktorlar, mühendisler, hakimler, savcılar, avukatlar, sayıları binleri bulan asker ve polisler, lisans ve yüksek lisans mezunu on binlerce insan vardı. Benim ağzımdan çıkan her kelimenin doğruluğunu teyit edebilecek imkanı olan, devletin bilgi sistemlerine doğrudan erişim olan insanlar. Ben ise ortaokul mezunu bir insanım. Bu kadar kültürlü, bilgili ve eğitimli, kanunlarımızı benden daha iyi bilen, kanunlarımızda açıkça yasaklanan, katılımcı olmanın bile suç sayıldığı piramit sisteme bunca insanı nasıl dahil etmiş olabilirim?” ifadelerini kullandı.