TÜİK bu kez de hayat tabloları istatistiklerini erteledi

TÜİK, 2018-2020 Hayat Tabloları istatistiklerinin yayımlanmasını erteledi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Daha önce ölüm ve göç istatistiklerinin yayımlanmasını erteleyen Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ‘Hayat Tabloları’ istatistiklerini de paylaşmadı.

Hayat tabloları, TÜİK tarafından, ‘yaş ve cinsiyete göre ölüm olasılıklarını ve diğer ilişkili istatistikleri (örneğin, doğuşta yaşam beklentisini, her bir yaşta beklenen yaşam süresini, her bir yaştaki hayatta kalanların sayısını vb.) ayrıntılı olarak açıklayan tablolar’ olarak tanımlanıyor.

TÜİK’ten yapılan duyuruda, yarın yayımlanması planlanan, yaş ve cinsiyete göre ölüm olasılıklarını ve diğer ilişkili istatistikleri açıklayan Hayat Tabloları’nın ilgili kurumların idari kayıtlarındaki çalışmaların tamamlanamaması nedeniyle ertelendiği belirtildi. TÜİK’ten yapılan açıklama şöyle:

“Ulusal Veri Yayınlama Takvimine göre 17 Eylül 2021 tarihinde saat 10:00’da yayımlanması planlanan “Hayat Tabloları, 2018-2020″ haber bülteni, istatistiklerin elde edildiği Kurumların idari kayıtlarındaki çalışmaların henüz tamamlanamamış olması nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.”