Kılıçdaroğlu’ndan Soylu’ya eleştiri: ‘Uyuşturucu operasyonları’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kırklareli'nde Muhtarlar, STK Temsilcileri ve Kanaat Önderleri buluşmasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir ülkenin İçişleri Bakanı televizyona çıkıyor, ‘Bir siyasetçiye her ay 10 bin dolar rüşvet veriliyor’ diyor. İçişleri Bakanı çıkıp anlatacak, kimsenin de sesi çıkmayacak. Şu memleketin geldiği duruma bakın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alan Kılıçdaroğlu, “Bir siyasetçi 10 bin dolar rüşvet alacak, onu da İçişleri Bakanı çıkıp anlatacak, kimsenin de sesi çıkmayacak. Şu memleketin geldiği duruma bakın” dedi. Bazı limanlarda uyuşturucu ele geçirildiğini ancak bu olayların üstüne gidilmediğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Dava bile açmaya cesaret edemiyorlar. Bunlar gücü devleti yöneten siyasi otoriteden alıyor” şeklinde konuştu.

Toplumun her kesimini dinliyoruz

Türkiye’de yurttaşların sorunlar altında ezildiğini, toplumdaki herkesi eşit derecede dinlediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları aktardı:

“İster çiftçi, ister emekli, ister kamyon şoförü, ister muhtara, ister sanayiciye sorun, herkes sorununu kendi penceresinden görüyor. Çiftçi ‘üretmek, kazanmak ve alın teri dökmek istiyorum ama harcadığım emeğin karşılığını almak istiyorum’ diyor. Trakya’nın bereketli toprakları var. Çiftçi üretecek, kazanacak, gelir elde edecek, düğün derneğini yapacak, ertesi yıla hazırlanacak. Buna takat kalmazsa ne yapacak? Bu sorunlardan Türkiye’nin arınması lazım.”