İnfo Yatırım’da üst düzey atama

1994 yılından bu yana sermaye piyasaları alanında bireysel ve kurumsal yatırımcılara hizmet veren İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş., sektörün deneyimli isimlerini yönetim kadrosuna katarak güçleniyor.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

1997 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Ferhat Sönmez, çalışma hayatına 1998 yılında Interbank’ta başladı. Interbank MT programında Türkiye’nin ilk bireysel MT satış ekibinin takım lideri pozisyonunda görev alan Sönmez, 2000 yılında Türk Ekonomi Bankası’na geçiş yaptı. Ferhat Sönmez, Türk Ekonomi Bankası’nda üst segment portföylere özel hizmet verilen çalışmanın kurucuları arasında yer aldı. 2005 yılında Garanti Bankası Özel Bankacılığa geçiş yaparak 2005-2011 yılları arasında çalışan  Sönmez, bu süreçte en başarılı portföy ve şube yöneticisi seçildi. 2011 yılında Osmanlı Yatırım Menkul Değerler’de yönetici direktörü olarak çalıştı.

Eylül ayı itibariyle İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Portföy Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini atandı. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.