Erbakan’dan yeni aşı açıklaması geldi

Koronavirüs aşılarına karşı yaptığı "yarı insan yarı maymun çocuklar doğmasına sebep olabilirsiniz” açıklaması tepki çeken Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, sözlerinin arkasında durdu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın koronavirüs aşıları nedeniyle “yarı insan yarı maymun” çocuklar doğabileceği yönündeki açıklamaları oldukça ses getirmişti.

Erbakan, konuyla ilişkili olarak partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Aşı, ilaç ve modern tıp karşıtı olmadıklarını ileri süren Erbakan, “Her bireyin herhangi bir tedaviyi reddetme hakkı saklı olduğu gibi aşılanmayı da reddetme hakkı vardır. Bunu çiğnemek Anayasa’ya, insan haklarına ve bilime aykırıdır. Daha önce gerekli testlerden geçmiş, faz aşamalarını tamamlamış, ruhsatları alınmış, güvenli olduğu ortaya çıkmış olan aşıları çocuklarımıza yaptırdık. Bu noktada modern tıbbın üretmiş olduğu ilaçları kullandık” dedi.

Erbakan, antikor düzeyine bakılmadan rastgele aşı yapılmasının bilimsel olmadığını söyledi. Ortaya çıkan varyantların nedeninin aşılar olduğunu belirtti. Yaptığı açıklamalarının çarpıtıldığını iddia eden Erbakan, “mRNA teknolojisini kullanan aşıların hücrenin çekirdeğine etki edip oradaki genetik yapıyı değiştirmesi ve bozması mümkündür” ifadelerini kullandı.