Arkas Aegean Link Regatta heyecanı Çeşme’de

Türkiye’deki yat yarışlarına büyük bir dinamizim kazandıran Arkas Aegean Link Regatta, bu yıl 17-19 Eylül tarihleri arasında yapılacak. EAYK (Ege Açıkdeniz Yat Kulübü), Çeşme Marina ve Arkas iş birliğinde düzenlenen yarışlar IRC ve Destek sınıflarında gerçekleştirilecek. 43 teknenin katılacağı Arkas Aegean Link Regatta, Çeşme parkurunda yelken sporcularının kıyasıya mücadelesine sahne olacak.

EAYK (Ege Açıkdeniz Yat Kulübü), Çeşme Marina ve Arkas iş birliğinde düzenlenen; Türkiye Yelken Federasyonu ve Çeşme Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen Arkas Aegean Link Regatta’nın hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. 17 Eylül’de başlayacak yelken yarışları için Türkiye Yelken Federasyonu’nun belirlediği kurallar ve Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 önlemleri çerçevesinde katılanların güvenli yarışabilmeleri için gereken tüm tedbirler bu yıl da uygulanacak.

Sürdürülebilirliğe önem veriyoruz

Türkiye’de yelken sporunun gelişmesi gerektiğine inanan ve yıllardır profesyonel yelken takımı, yelken okulları ve düzenlediği yelken yarışları ile bu sporun gelişmesi için yatırım yapan Arkas Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, Arkas Aegean Link Regatta hakkında görüşlerini dile getirirken “Dünyada başarılı ve benzeri etkinliklerde süreklilik esastır. 2017 yılında düzenlemeye başladığımız Arkas Aegean Link Regatta’nın sürdürülebilirliğini önemsiyoruz. Sürdürülebilirlik hayatın her anında odağımızda olması ve içinin doldurulması gereken bütüncül bir kavramdır. Bu nedenle bu yıl yaşadığımız doğal afetlerden ders alarak doğanın ve yaşam kaynaklarının korunmasını “yeşerteceğiz” ve “temizleyeceğiz” diyerek yarışımızın mottosu ile farkındalığı artırmak istedik Arkas olarak 15 yıldır Çeşme koylarının temiz kalması amacıyla Turmepa ile  işbirliği yapıyoruz. Esas amacı denizin kirletilmeden önce korunması olan Arkas Turmepa II teknesi he sıvı hem de katı atıkları teknelerden topluyor.  Ayrıca geçtiğimiz aylarda ülkemizin ciğerlerine düşen koru da unutmadan yanan ormanlarımızın yeniden yeşertilmesine destek olmak amacıyla her yarışçı adına; Ege Orman Vakfı’na fidan bağışlıyoruz. İki senedir pandemi şartlarında kurallara uygun şekilde devam eden yarışımıza katılan tüm yelkencilere güvenli bir yarış diliyorum” dedi.