AKP’li Başkan’dan şiddet gören vatandaş konuştu

Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal’ın, kendisinden aracını çizen köpekler konusunda yardım istemeye giden Turgay Alıcı’yı, kendisini eleştiren sosyal medya paylaşımını beğendiği gerekçesiyle belediye çalışanlarıyla birlikte dövdüğünü gösteren görüntüler ortaya çıkmıştı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

AKP’li Aksaray Sarıyahşi Belediye başkanı Fatih Ünsal’ın belediye çalışanları ile beraber belediye binasında dövdüğü Turgay Alıcı, “Belediye başkanı, yanındakiler, şoförü, zabıtası hakkında ayrı bir suç duyurusunda bulunacağım. Ben burada esnafım. İnsanın gururunu inciten bir şey” şeklinde konuştu.

Alıcı, yardım için gittiği Ünsal’ın kendisine “Sen neden S.E.’nin paylaşımlarını beğeniyorsun” dediğini aktararak, “S.E. benim arkadaşım. Sadece size ait değil, bütün paylaşımlarını beğeniyorum’ dedim. Sonrasında tam dışarıya çıkarken şoförü Ahmet’le denk geldik. Ahmet ‘Beğeni ve yorumlarına dikkat et’ dedi. Cevap bile vermedim. Tam dışarıya çıkarken arkamdan koşarak geldiğini gördüm. O an arbede orada yaşandı. Belediye Başkanı ‘Ben bir şey yapmadım’ dese de kamera kaydıyla her şey ortada” diye konuştu.

Alıcı, Ünsal ve yanındakiler hakkında ilk suç duyurusuna takipsizlik verildiğini ve ikinci suç duyurusunun davaya dönüştüğünü belirterek, “Benim burnum kırılmış, doktor raporum var. Takipsizlik kararı veriliyor. Kamera kayıtlarını polise vermemiş. Elektriklerin kesik olduğunu söylemiş” dedi.

Yeni ortaya çıkan görüntüleri mahkemeye sunacağını vurgulayan Alıcı, “Belediye başkanı, yanındakiler, şoförü, zabıtası hakkında ayrı bir suç duyurusunda bulunacağım. Ben burada esnafım. İnsanın gururunu inciten bir şey. Düşünsenize 4 kişinin arasında dayak yiyorsunuz” ifadelerini kullandı.