Diyanet’in odağında üniversiteler var

Diyanet, sosyal medyadan üniversitelerde, öğrenci yurtlarında, cezaevlerinde, hastanelerde Kur'an kursu açacaklarını açıkladı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “TDV öğrenci yurtları, gençlik merkezleri, cezaevleri, hastaneler, YURTKUR, üniversite kampüsleri vb. yerlerde D grubu Kur’an kursları açıyoruz” dedi.

En son midye ve karides helal değildir ve açık büfede israfa kaçmayın fetvasıyla gündeme gelen Erbaş, “Dijital dünya gence kul olduğunu unutturuyor” derken 81 il müftülüğüne gönderdiği yazı ile “Başkanlığın sosyal medyada yayınladığı içerikleri paylaşın” diyerek sosyal medyayı kullanmaya başladı.

Kuran kurslarına ilişkin yapılan açıklamaya göre, “5 Temmuz 2021-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında, toplam 81 bin noktada gerçekleştirilen kurslarda, 110 bin din adamı görev yaptı.”

D grubu Kur’an kursu nedir?

Kamu kurum ve kuruluşları öncelikli olmak üzere eğitim-öğretim yılı içerisinde en fazla bir yıl süreli açılacak olan gündüzlü kurslardır. İhtiyaç olması halinde gerekli şartları taşımak kaydıyla D grubu gündüzlü veya yatılı Yaz Kur’an Kursları açılabilir.