‘Buca stadı park ve yeşil alan olsun’

İzmir’in Buca İlçesinde ulaşım ve altyapı sorunlarının çözümü üzerine çalışan eski Buca Stadı’yla ilgili önemli bir adım atıldı.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, uzun süredir merak edilen ve üzerine bir karar varılamayan eski Buca Stadı’nın imar planlarına uygun şekilde park ve yeşil alan olmasını talep etti.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün tadilat yaptığı alanın imar planlarına uygun yeşil alan ve park yapılmasına yönelik çalışmalar başladı. Bölgede incelemelerde bulunan AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’den oluşan heyete bölgede önerilerde bulunan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, eski stadın Bucalıların kullanımına açılmasını talep etti. Kılıç, CHP İlçe Başkanı Hacet Taş’ı da yanına alarak heyetle buluştu. İmar planlarının netleştiğini anımsattı.

Kılıç, “İlçemizin yeşil alana ve meydana ihtiyacı var. Depremde toplanma alanı olarak da kullanılabilecek bu yer artık spor alanı değil. Bu stat yıkılarak ortadan kaldırılmalı, park yeşil alan olarak halka açılmalıdır. Biz belediye olarak bu konuda kararlıyız” dedi. AK Partili Kaya’nın bu duruma olumlu yaklaştığı ve ilçede yeşil alan, park alanı talebini takip edeceğini söylediği öğrenildi.

Loading