Başkasının Hes koduyla yolculuk yaptı

Kırıkkale Valiliği tarafından hem koronavirüs hem de asayiş uygulamaları kapsamında denetimler yürütülüyor.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Kırıkkale’de başkasına ait HES kodu ile otobüste yolculuk eden ve PCR testi pozitif olan bir yolcu, trafik kontrol noktasında jandarmaya yakalandı.

Kırıkkale’nin Delice İlçesi’nde Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, Kırıkkale-Ankara D-200 kara yolu üzerinde sürücü ve yolcuların GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrollerini gerçekleştirdi. Karantina süresinin bitimine 2 saat kala yakalanan ve ‘Cenazeden dönüyordum’ diyen yolcu ile otobüs firmasına 4 bin 50’şer lira idari para cezası uyguladı.

Otobüste seyahat eden Ö.S. (56) Covid-19 PCR testinin pozitif olduğu GBT’de tespit edildi. Ö.S’nin karantina süresinin bitimine 2 saat kaldığı belirtildi. Jandarma, durumu İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerine bildirdi. Trafik kontrol noktasına gelen filyasyon ekipleri, karantina kuralını ihlal eden Ö.S’ye ve otobüs firmasına 4 bin 50’şer liradan 8 bin 100 lira idari para cezası uyguladı. Filyasyon ekiplerince yapılan işlemlerin ardından Ö.S, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı yurtta karantinaya alındı.

Ö.S ise, “Sungurlu’dan geliyordum. Cenazeye gittim, cenazeden geliyordum. Motor arıza yapınca motoru tamire bıraktım. Geç olunca da arabaya bindim evime gidiyordum” açıklamasında bulundu.