‘Açsın kanalı, halk izlesin maçı’

Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk maçında Alman ekibi Borussia Dortmund ile karşılaşacak Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın, maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın Beşiktaş’ın Borussia Dortmund ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Yalçın, maçın yayını konusunda Exxen platformunun sahibi Acun Ilıcalı’ya şu çağrıda bulundu:

 “Acun’dan rica etmek lazım herhalde. Açsın kanalı, bütün halk izlesin maçı. En azından bir seferlik böyle bir şey yapılabilir”

“Hedefimiz gruptan çıkmak” diyen Sergen Yalçın, “Zor bir organizasyonun içindeyiz. Takım olarak iyi bir uyum içerisinde olduğumuzu ve böyle bir organizasyonda mücadele edeceğimizi düşünüyorum. Ümidimiz var, heyecanlıyız. Umarım skorlar istediğimiz, umduğumuz gibi olur. Böyle bir organizasyonda kupa kazanmak çok zor. Gerçekçi olmak lazım. Takım bütçelerine bakınca bunu görüyoruz. Gruptaki bütçesi en düşük takım biziz. Ancak bütçe de elbette bir yere kadar, sahadaki arzu, teknik taktik disiplini sağlarsanız başarı elde edersiniz. Rakibe göre oyun planları, oyuncu seçimleri değişebilir ancak biz elimizden geldiğince kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Oyunun nasıl gelişeceği, tempoyu kestirmek biraz zor” dedi.