Uşak Fuarı kapılarını açıyor

Uşak 6. Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, 16 Eylül 2021 tarihinde Kemal Öz Çok Amaçlı Kapalı Fuar Alanı’nda kapılarını ziyaretçiye açacak.

32 bin çiftçi nüfusuyla tarım ve hayvancılık şehri olan Uşak, bu yıl Uşak Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı’na altıncı kez ev sahipliği yapacak. GL Platform tarafından düzenlenecek olan fuarda; tarımdaki son yenilikler ve teknolojik gelişmeler, büyük ve küçükbaş hayvanlar, çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler görücüye çıkacak. Bu yıl fuarın teması ‘tıbbi aromatik bitkiler’ olacak. Ayrıca tüm etkinlikler, güncel pandemi koşulları gereklerine uygun TSE güvenli hizmet belgesi kapsamı ile düzenlenecek. Ziyaretçi girişleri maskeli, HES kodu alınarak ve alan yoğunluğuna göre kontrollü olarak sağlanacak.
 
GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, fuarın şehrin tüm dinamiklerine fayda sağlayacağını vurgulayarak “Üreticinin, çiftçinin, esnafın kısacası tüm Uşak’ın bu fuarı önemsediğini ve dört gözle beklediğini biliyoruz. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmayız, zor koşullara rağmen, fuarın ticari hacmini geçen yılın üzerinde gerçekleşmesi için tüm imkanlarını seferber edeceğiz” dedi. Bölge ekonomisine katkı sağlayacak bir fuar gerçekleştirmek için çabalayacaklarını belirten Ceylan “Bu yolda sektör temsilcilerinin desteği ve birliği bizim için çok önemli. Birlikte başarılı bir fuar gerçekleştireceğimize olan inancım tam” diye konuştu.