Tosuncuk hakim karşısında

Binlerce dolandırdığı gerekçesiyle yargılanan Çiftlik Bank davasının sanığı Mehmet Aydın ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Yazılı savunma yapan Mehmet Aydın, “Bazı çalışanlar iyi niyetimi suistimal etmiştir. Mağduriyetleri gidermek için mal varlıklarımın iadesini talep ediyorum” dedi. Savunmanın ardından duruşma 11 Kasım’a ertelendi.

Brezilya’da teslim olmasının ardından Türkiye’ye iade edilerek, 7 Temmuz’da tutuklanan Çiftlik Bank davasının sanığı Aydın ile birlikte ve 2’si firari 20 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Aydın cezaevinden getirilirken, tutuksuz sanık Niyazi Karakoç, Cafer Çolak, Savaş Yıkılmaz ve Koray Hasgül’ün yanı sıra çok sayıda mağdur da hazır bulundu.

4 sayfalık yazılı savunmasını okurken zaman zaman sesi titreyen Aydın, piramit satış sistemi suçlamasını kabul etmediğini belirtti. Aydın, “Ben ortaokul mezunu bir insanım. Plan ve projeme güveniyordum, inanıyordum. İnsanlar da inandığım hayale inandı. Suç örgütü kurduğum iddiası asılsızdır. Hiçbir çalışanıma kanun dışı talimatta bulunmadım. Yüce mahkemenizden beraatimi ve el konulan mallarımın iadesini talep ederim” şeklinde konuştu.