‘Hep emeğin yanında yer aldık’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen "İşçilerle Buluşma" programında açıklamalarda bulundu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda işçilere seslendi.

Erdoğan, “çalışanların hakkının karşılığını alması için hep emeğin yanında yer aldıklarını” söyledi. “Farklı sektörlerde alın teriyle ekmeklerini kazanan kardeşlerimle bugün bu gazi mekanda, milletin evinde bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum” diyerek konuşmasına başlayan Erdoğan, buluşma için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’le birlikte Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’a da teşekkür etti.

Açıklamalarında “çalışmak kadar emeğinin karşılığını almanın ne kadar önemli olduğunun da gayet farkındayız olduklarını” belirterek, “Bu hakların temini için gerektiğinde imkanları zorlama pahasına tercihimizi hep çalışanlarının emeklerinden yana kullandık” iddiasında bulunan Erdoğan, “Allah’ın izniyle büyük ve güçlü Türkiye silueti ufukta gözükmüştür” dedi.

Asgari ücret 16 kar arttı

Erdoğan, “Asgari ücreti 16 kata yakın artırmamız milli gelire oranla bakıldığında en somut örnek olarak karşımızdadır. Tüm toplu sözleşme görüşmelerinde hep çalışanlarımızın gelir ve refahını yükseltecek formüller üzerinde durduk. Kamu ve özel sektörü benzer yönde hareket etmeye yönelttik” ifadelerini kullandı.