Hemşirelerin aşı planı ortaya çıktı

İstanbul'da özel bir hastanenin çalışanlarının usulsüzlük yaptığı şikayetleri üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

İstanbul’da özel hastane çalışanı bazı hemşirelerin, onlarca doz koronavirüs aşısını yapılmış gibi göstererek sattığı ortaya çıkmıştı. Operasyon sonrası 3 kişi tutuklanırken vurgunun nasıl yapıldığına dair yeni bilgilere ulaşıldı. Polis, zanlıların cep telefonları ve bilgisayarlarını da incelemeye aldı. Karşılıklı görüşmeler soruşturma dosyasına girdi.

Haksız kazançla hayır işi

TRT Haber’de yer alan habere göre, hemşirelerin karşılıklı görüşmelerinde, amirlerine yakalanmamak için birbirlerini uyardıkları ve sattıkları koronavirüs aşılarından kazandıkları parayla ilgili plan yaptıkları öğrenildi. Şüphelilerin vicdanlarını rahatlatmak için fikir alışverişinde bulundukları da ortaya çıktı. Kazandıkları haksız kazançla “paranın hayrı olsun” diyerek ihtiyaç sahibi olarak gördükleri şahıslara maddi yardımda bulundukları ve bulunmayı planladıkları öğrenildi.

Mali Şube ekipleri tarafından yakalanan zanlılar, “nitelikli dolandırıcılık”, “kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç yapma veya satma” ile “resmi belgede sahtecilik” suçlarından yargılanacak.