‘Hak, hukuk, adalet, özgürlük adımları attık’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sakarya Zaferi’nin 100.Yılı Kutlama Programı'nda" açıklamalarda bulundu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Erdoğan “Sakarya Zaferi’nin 100.Yılı Kutlama Programı’nda” yaptığı konuşmada, iktidarları döneminde hak, hukuk, adalet, özgürlük alanlarında yaşanılan mağduriyetleri giderecek adımlar attıklarını öne sürdü.

Konuşmasında, “Milli iradenin gücü önünde ne vesayetin ne sosyal mühendislik hesaplarının ne terör örgütlerinin ne darbelerin duramayacağı gerçeğini cümle aleme gösterdik” dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

“Hak, hukuk, adalet, özgürlük alanlarında milletimizin yaşadığı mağduriyetleri giderecek adımları attık.”

‘2023 hedeflerimiz bir başkaldırıdır’

2023 hedeflerine değinen Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 100.yılı olan 2023’e endekslendiğimiz hedeflerimiz de küresel senaryolara karşı bir başkaldırıdır. Alın terimizle ve yeri geldiğinde kanımızla, istikbaline sahip çıkan bir ülke olduğumuz gerçeğini kabul ettirdik. Biz bu iradeyi ortaya koyarak Cumhuriyet tarihinin en iddialı ve cesur makas değişikliğini gerçekleştirdik. Asırlardır kuşatma altında tutan medeniyet ufkumuzu tekrar açmayı başardık. Her alanda asırlık ihmallerin telafisini gerçekleştirdik. Böylece ülkemizi dünyanın yaşadığı büyük dönüşümleri, vaktini ve enerjisini kendi iç mücadelesiyle heba eden bir konumdan enerjisini en üst seviyede kullanabilen bir konuma geldik” ifadelerini kullandı.