Shoexpo “Kış” sezonuna çıkarma yapacak

Nobel Expo tarafından düzenlenen Shoexpo – 47. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, ayakkabıcılık sektörünün yüzünü güldürdü.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

8-11 Eylül tarihleri arasında Fuar İzmir’de düzenlenen fuarda Türkiye’nin dört yanından 110 firma katıldı. Pandemi sebebiyle 2.5 yıldır gerçekleştirilemeyen fuar, renkli standlarıyla dört gün boyunca ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Dünyanın dört bir yanından gelen alım heyetleri, yeni ayakkabı modellerini büyük bir dikkatle incelerken, yüksek oranlarda siparişler vererek Türk üreticisini sevindirdi. Çok sayıda ayakkabı ve çanta satıldı, sektör temsilcileri ve üreticiler fuardan memnun ayrıldı. Ayrıca fuar, İzmir’in modadaki ağırlığının perçinlenmesine de katkıda bulundu. Fuar, İzmir ekonomisine de can suyu oldu. Dört gün boyunca konaklama, ulaşım ve gıda başta olmak üzere İzmir’in bir çok sektörü de fuardan payını aldı. Nobel Expo, 16-19 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Shoexpo-Kış fuarı için çalışmalarına şimdiden başladı.
 
“İzmir fuarına sahip çıktı”
Nobel Expo Kurucu Ortağı Erhan Çelik, fuarı başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek “İzmir, fuarına sahip çıkarak bizleri onurlandırdı. Anladık ki doğru yoldayız, iyi ki İzmir’deyiz” dedi. İzmir’in ayakkabı ve çanta sektörü için gerekli tüm alt yapı ve potansiyele sahip olduğunu söyleyen Çelik “Biz bu şehirden aldığımız güçle bu potansiyeli açığa çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız. Bize destek veren herkese teşekkür ederiz, el ele verip, iş birliği içerisinde büyüyeceğiz” diye konuştu.
 
Ekonomiye can suyu
Ayrıca fuar, İzmir’in modadaki ağırlığının perçinlenmesine de katkıda bulundu. Fuar, İzmir ekonomisine de can suyu oldu. Dört gün boyunca konaklama, ulaşım ve gıda başta olmak üzere İzmir’in bir çok sektörü de fuardan payını aldı.