Chp’nin standlarını istemedi, Akp’li gençleri kabul etti

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

CHP’li belediyenin öğrencileri bilgilendirmek için kurduğu standı “Siyaset yapılmasına asla müsaade etmem” diyerek parçalayan Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, AKP’li gençlere üniversitenin kapılarını açtı.

Chp’nin posterlerini parçaladı

Aldemir, CHP’li Kuşadası Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesi’ne gelen öğrencileri için açtığı standa tepki göstermişti. Yerel basına yaptığı açıklamada, standı ve üzerinde “Bizimle iletişime geçerek, şehir, yaşam ve okul hakkında sorular sorabilir, ailemize katılabilirsiniz” ifadeleri yer alan posteri kendi elleriyle parçaladığını söylemişti.

Aldemir, “Üniversitemizde siyaset yapılmasına asla müsaade etmem. 18 yaşındaki pırıl pırıl bir gencin siyasi bir oluşum tarafından aklının çelinmesine nasıl müsaade ederim” dedi.

Akp’lilere kapılarını açtı

Aldemir, cumartesi günü tatil olmasına rağmen, üniversitelerde ÜniAK’ın çalışmalarını takip eden AKP Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Üniversiteler Başkanı Enes Kaşkaş, Üniversiteler Başkan Yardımcısı Ege Bölge Koordinatörü Fatih Ulutaş, AKP Aydın Gençlik Kolları İl Başkanı Ali Demir, Aydın ÜNİAK İl Başkanı Cemal Koyuncu ve öğrencileri makamında kabul etti. Üniversiteyi gezdirdiği AKP’lilere sunum yapıp bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.