13 Eylül 2021 Burç Yorumları

Âlim Dost

Dost… Ne özel kelime öyle değil mi? Çok fazla arkadaşın olabilir… Peki, ama kaç dostun var bu hayatta? Kaç kişiye tüm yüreğini açabiliyorsun? Kaç kişiyle konuşmadan anlaşabiliyorsun? Dost… Evet, sihirli kelime… Sen herkesle dost olma… Hele cahilden hiç dost edinme…

Bugün… Ay Yay Burcu’nda… Ay Yay Burcu’nda hoşgörü getirir, öğrenme arzusu getirir, özgürlük arayışı getirir, bilgi getirir… Biz de Ay Yay Burcu seyriyle birlikte, hayatımıza, duygularımıza hoşgörülü bakış açısı getirebilir, kendimizi öğrenmeye açabilir, kibrin tuzaklarından kaçınmayı öğrenebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Hoş görü nedir senin için? Ve en çok kime hoşgörülü davranıyorsun? Mesela, sana soru soranlara asla kendini beğenmişlik göstermiyorsun. Bildiğin her şeyi anlatıyorsun eksiksiz… Soru soranlara hoşgörülüsün… Ama cahillere asla…

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Elin açık yine… Zaten seni yanlış tanıyorlar… Sen tasarruf sahibisin… Cimri değilsin… Sadece geleceği düşünüp yatırım yapıyorsun… Para, senin için güvence… Ama bir yaşam amacı değil.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Tamamlaman gereken eksikliklerin seni meşgul edebilir. Eksik kalan duygular… Mesela hoşgörü, mesela anlayış, mesela iyimserlik. Bugün, bir nevi dolunay ışığı hayatına yansıyor madem. Tamamlaman gerekenleri tamamla öyleyse.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Tıpkı çekmecelerini düzenlediğin gibi… Tıpkı her şeyi yerli yerine koyduğun gibi… Tıpkı kullanmadıklarını paylaştığın gibi… Sana ağırlık veren duyguları da bir kenara kaldır… Mesela kendini sınırlama… Mesela kabuğuna çekilme… Mesela cesaret kuşan tepeden tırnağa…

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Seviyorsun yine… Seviliyorsun yine… Senden mutlusu yok değil mi? Aşk… Sana yakışıyor… Aşk seni güzelleştiriyor… Aşk… Sen zaten değil misin gönül insanı?

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Kendini evinde hissedebilirsin her nerede olursan ol… Zaten insanın yüreğinin attığı yer yuvasıdır öyle değil mi? Yüreğin neredeyse evin oradadır… Sahi, bu aralar yüreğin nerede atıyor?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Kitap okuma alışkanlığını yeniden kazanmak güzel olmaz mı? İhmal ettin ne zamandan beri kitap okumayı… Aslında seversin yeni yerler görmeyi satır aralarında… Seversin yeni insanlar tanımayı satır aralarında… Seversin yel değirmenleriyle savaşanı… Seversin gururunu aşkına değişmeyeni.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Özgürce harcamanın tadına doyum olmaz… Özgürce derken kendi kazandığın paranın… Kendi alın terini döktüğün paranın… Kendi emeğinle kazandığın paranın hesabı… Kimseye hesap vermeden kendi hesabını tutabilmek… Gerçek özgürlük değil mi?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Kendine özel bir zaman… Kendine ait bir zaman… Kendine anlattığın zaman… Kendini dinlediğin zaman… Bugün… Yeni ay ışıltısı misali… Kendini yenilemek için… Kendini yenilemek için.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Belki de “giz”lerinle buluşabilirsin… Gizli yönlerinle… Sadece kendine sakladığın yönlerinle… Aslında ne kadar güzel gülüyorsun… Ama işte hep saklıyorsun kahkahalarını… Kendinden bile…

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Güzel zamanlar… Güzel keyifli zamanlar… Arkadaşlarınla bir arada olmak için… Zaten seversin sen dışarıda olmayı… Zaten hep çemberinde dışında değil misin?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Yine gündemin yoğun… Yine ajandanda bir sürü not kayıtlı… Yine dosyalar masanın üzerinde… Yine çok çalışıyorsun… Yine kendini kaybediyorsun işle ilgilenirken… Belki de kendinle yüzleşmekten kaçıyorsun yoğunluğa sığınarak…