Karma atama tepki çekti

Türkiye genelindeki 130 bin öğretmen açığına karşın müjde olarak duyurulan 15 bin ek atamanın sonuçlarının, acil ihtiyaca karşın 31 Ocak 2022’de açıklanacağı bildirildi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in hayal kırıklığıyla görevine başladığı konuşuluyor.

15 bin ek atama müjde olarak duyurulmuştu. Atamanın sonuçlarını 31 Ocak 2022’de açıklanacağı belirtildi. Öğretmen adayları “Karma atama” uygulamasının hak kayıplarına yol açacağı gerekçesiyle tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması yapacağız” ifadesiyle duyurduğu atama kapsamında öğretmenlerin, 1 Şubat 2022 itibarıyla göreve başlayabileceği söyledi. Atama başvuruları için hem 2020 hem de 2021 yıllarına ait KPSS puanlarının kullanılacak olması mağduriyet yaratabilir.

‘Mahmut Özer istifa’

Öğretmenlerin heyecanla beklediği 15 bin ek atamaya yönelik takvim önceki gün yayımlandı. Atama bekleyen öğretmenlerin heyecanı, takvimin yayımlanmasının ardından yerini umutsuzluğa bıraktı. Atama takviminin yayımlanmasının ardından atama bekleyen çok sayıda öğretmen, “Mahmut Özer İstifa” etiketiyle sosyal medyada kampanya başlattı.