Fahiş fiyat artışına Erdoğan ne diyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta katıldığı Toplu Açılış Töreni'nde bir konuşma yaptı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Son dönemde yaşanan hayat pahalılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da gündeminde yer aldı.

Yaşanan ekonomik gelişmeleri ele alan Erdoğan, “koronavirüs salgını döneminde tüm ülkeler küçülürken, Türkiye’nin sağlık hizmetlerinden ekonomiye kadar her alanda olumlu yönde ayrıştığını” söyledi. Merkez Bankası rezervlerinin 118 milyar doları bulduğunu ifade eden Erdoğan, “Bay Kemal 128 milyar dolar nerede diye sorup duruyordu. Artık hiç sesleri çıkmıyor.” dedi.

Erdoğan, vatandaşın hayatını zora sokan fiyat artışları ile ilgili de ”İnşallah enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. Hem maliyetlerdeki yükselişle hem fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız” dedi.

Güçlü Türkiye’yi inşa etme zamanı geldi

Erdoğan, “Hem maliyetlerdeki yükselişle hem fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız. Hem maliyetlerdeki yükselişle hem fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız. Ödenecek bedelleri ödedik, katlanılacak tüm sıkıntılara katlandık, artık bunların hasılasını toplama, büyük, güçlü Türkiye’yi adım adım inşa etme vaktidir” ifadelerini kullandı.