Aşı olmadığı için bebeğini tabletten izleyebildi..

Hamile olduğu sırada koronavirüse yakalanan Duygu Yetkin, İpek ismini verdiği bir kız çocuğu dünyaya getirdi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Eskişehir’de, 29 haftalık hamileyken koronavirüse yakalanan Duygu Yetgin Akgün, İpek adını verdikleri kız bebeğini erken doğumla dünyaya getirdi. Akgün, kuvözdeki bebeğini ilk kez hemşirelerin tabletten görüntülü görüşmeyle izledi.

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Akgün, ‘Delta’ varyantı belirtileri üzerine yapılan Covid-19 testiyle koronavirüse yakalandığını öğrendi. 29 haftalık hamile olan Akgün, Eskişehir Şehir Hastanesi’nde bebeğinin de sağlığının riske girmemesi için erken doğuma alındı. 1 kilo 300 gram ağırlığında ve İpek adını verdikleri kız bebek dünyaya getiren Akgün, 17 gün yoğun bakımda kaldı.

Koronavirüs servisinde tedavisi süren Akgün, hasta yatağından kuvözdeki bebeğini ilk kez hemşirelerin cep telefonundan görüntülü görüşmeyle tabletten izlerken çok duygulandı.

Aşı olmadı 17 gün yoğun bakımda kaldı

Aşı olmadığı için hastalığı çok ağır geçirdiğini belirten Akgün, “Koronavirüse karşı aşı gerçekten çok önemli. Aşı olsaydım inanın çok hafif atlatırdım. Ben 17 gün yoğun bakımda kaldım. O acının tarifi yok. Kızımı da hala göremedim. Eşim de üniversitede çalışıyor. Orada 8 kişi birden hasta oldu ve aşılı oldukları için hiçbir şey olmadı. Onlar ağır hasta olmadılar, sadece ben oldum çünkü aşım yoktu. Yürüyemiyorum, nefes alamıyorum. Çok zor bir süreç. İki kere ölümden döndüm. Çok heyecanlıyım. Kızımı doğduğundan beri hiç görmedim. Babası negatif olduğu için o gördü. O çok şanslı. Aşı karşıtı olmasınlar. Aşı çok önemli. Daha iyileşemedim, evde tedavime devam edeceğim. Almadığım ilaç yok. Buradaki doktorlar, hemşireler, çalışanlar beni hayata döndürdüler” dedi.