Aşı karşıtlarından ‘maskesiz mesafesiz’ miting

İstanbul Valiliği'nin izni doğrultusunda koronavirüs aşısına ve uygulamalarına karşı tepki gösteren gruplar, Maltepe'de bir araya geldi.

Ellerinde “Aşıya değil faşizme karşıyız”, “Ya cesaret ya esaret” dövizleri taşıdılar.

Maltepe Miting Alanı’ndaki aşı karşıtlarının maske ve mesafe kurallarına dikkat etmediği görüldü. Mitingde iktidara yakınlığıyla bilinen Abdurrahman Dilipak, Hamza Yardımcıoğlu, Sema Maraşlı, Cemil Can, şarkıcı Bora Gencer, Zafer Ege, Erkan Trükten ve Dr. Bilgehan Bilge konuşmacı olarak yer aldı. İstiklal Marşı ve ardından “Kovid şehitleri için” dua okunarak miting konuşmalarına başlandı. 

Dilipak konuşmasında, “Burada küresel güçlere meydan okumak için varız. Adının Kovid olduğunu iddia ettiğiniz virüsün yarasadan konakçıya, oradan bulaş olarak insana nasıl geçtiğini, hikaye gibi bize anlatıp durdunuz. PCR tanı kitleriyle insanlarda PCR’ın görmediği virüs var mı yok mu, yazı tura atmaya başladınız. Adına SARS-COV 2 dediğiniz virüsü peçete testiyle dünyaya yaydınız. Hatırlayın Çin’de sokakta giderken düşüp ölen insanları, medyada gösterilen o trajik ölümleri. Size ölümü gösterip hastalığa razı etmeye çalıştılar” dedi. Dilipak sözlerini şu şekilde devam ettirdi:

“Akraba, arkadaş ziyaretleri engellendi, tokalaşmayın, sarılmayın dediler. Siz yanınızdaki arkadaşınızın elini tutun inşallah. Şimdi biz birlikteyiz. Bu oyunu bozacağız”