İki porselen devi karşı karşıya

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ve Güral Porselen Yönetim Kurulu üyesi Ali Güral'ın Instagram'da yaptıkları paylaşımlar dikkat çekti.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Kütahya Porselen’in sahibi Nafi Güral’ın oğlu Erkan Güral, amcası İsmet Güral ait Güral Porselen yöneticilerine yönelik yaptığı paylaşımda ürün, teknoloji ve projelerinin taklit ettiğini iddia etti.

‘Ürünlerimizi taklit edersin’

Erkan Güral, Instagram hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Ürünlerimizi taklit edersin, teknolojimizi taklit edersin, projelerimizi taklit edersin, yaptıklarımızı taklit edersin, ama 8 aydır kullanmakta olduğumuz ismi de mi taklit edersin?

Çünkü duyuyorum ki 7 yıl önce inşaatına başlayıp hala bitiremedikleri, “bitmeyen” fabrikanın ismini 29 Ekim olarak kullanmaya başlamışlar. Olsun, kullansınlar. Bize bakarak yapmaya çalışacakları daha çok işimiz olacak. Biz yapacağız, iş bilmeyen taklitçiler yaptıklarımızı taklit edecekler.

Ama benim Güral Porselencilere bir tavsiyem olacak; bilsinler ki taklit edilemeyen tek şey kalitedir ve kalitesine güvenenlerin tek işi daha iyisini üretmek ve başarmaktır. Biz başaracağız, onlar imrenerek seyredecekler.”

‘Tavsiyenide al, kendine sakla’

Güral Porselen Yönetim Kurulu üyesi Ali Güral, Erkan Güral’ın paylaşımına, “Tavsiyeni de al, kendine sakla” diyerek şu yanıtı verdi:

“Kötü komşu, insanı ev sahibi yapar misali; Allah razı olsun, sayende şehrimiz Kütahya’mızı da en az 10-11 fırınlık bir tane daha seramik fabrikası yatırımı sahibi yapıyorsun, nasipse hayırlısıyla bin kişi 1’e 1 ve bilfiil nasiplenecek. Soğuk Füzyon’u sen mi buldun ki o kadar böbürleniyorsun!?

‘Elon Musk’mısın ki seni imrenerek izleyelim!?Be mübarek, Nikola Tesla mısın ki o senin olmayan hangi muhteşem teknolojini kullanalım!? MRNA teknolojisini sen mi buldun ki başarını izleyelim! Tarih: 25 Kasım 2012: Yer Zafer Havalimanı: Devlet büyüğümüz huzurunda iken bile rahat durmayıp amcan olan biricik Babama amca yerine ‘Bu beyfendi’ diye hitap etmen, devlet büyüğümüzün de dikkatini çekip seni uyarması (Nasıl konuşuyorsun dikkat et o senin amcan, Baba yarın demesi) yetmiyormuş gibi bir de üzerine tuzu biberi olan ‘Hacca’ gittik beraber ‘Maalesef’ deyip devlet büyüğümüzü kızdırıp, ulu orta fırça yemen yetmemiş gibi sene 2021’de bile vefasızlığının had safhasını yaşayıp şimdiki servetini yapmana yardımcı olan 3 ana kişiden birisi olan amcanı Instagram üzerinden sözde ‘Aciz yönetici’ sıfatıyla etiketleme terbiyesizliği yapıyorsun ya takdir bunları okuyanların.

Allah, gösterir de nasip olursa; zamanı ve yeri geldiğinde de delikanlı şekilde anlatırız o meşhur ‘7’ senenin ve de evveliyatının özetini Allah’ın izniyle evvel Allah. Cenab-ı Hak, herkesin de rızkını verir. Rahat ol. Motivasyon aktörümüzü yaptığın için de bu konuda Allah tekrardan razı olsun” paylaşımını yaptı.”