Erkunt Traktör CEO’su Tolga Saylan: “Üreticilerin sesine kulak veriyoruz”

Erkunt Traktör’ün CEO’su Tolga Saylan, İzmir'in kurtuluşu dolayısıyla yaptığı açıklamada Egeli çiftçilerin durumuna değindi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Ege Bölgesi’ne büyük önem verdikleri ifade eden Saylan, çiftçilerin sesine kulak vererek onların beklentilerine uygun üretim gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
Saylan, “Mevcut ürün yelpazemize baktığımız zaman tüm ürünlerin tasarlanma ve üretim süreçlerinde kullanıcılarımızı merkeze koyarak ilerlediğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. Yola çıktığımız ilk günden bu yana çiftçilerle gece gündüz demeden zaman geçirmeye özen gösteriyoruz. Onların beklentilerini, sürüş deneyimlerini ve sahada karşılaştıkları zorlukları gözlemleyerek çiftçilerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilecek ürünler üretme gayreti içindeyiz. Tüm bu gayretlerin sonucunda bugün 160 ayrı modelden oluşan ürün yelpazemiz ile tam kapasite hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.
Sahadan gelen geribildirimleri toplarken, dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri de yakından takip ettiklerini belirten Saylan, “Bunun sonucunda hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlardaki model sayımızda ciddi bir artış gerçekleşti. Ülkemizin coğrafi koşullarına uygun olmayan, çok pahalı ve giderleri çok yüksek traktör üretmek yerine, teknolojiyi ihtiyaca göre tasarladık. Ege’de bunun yaşayan bir örneğini görebiliriz; Meyveci ve Kısmet Ailesi, bölge çiftçisinin talepleri doğrultusunda tasarlandı ve bugün baktığımızda, bu traktörler Egeli çiftçinin en çok tercih ettiği ürünlerimizin başında geliyor” ifadelerini kullandı.
Ege Bölgesi’nin potansiyel olarak tarımın en önemli üretim alanlarından biri olduğunu hatırlatan Saylan, “Erkunt olarak bu bölgeyi ve çiftçilerin değişen/gelişen taleplerini yakından takip ediyoruz. Bayi ve servis teşkilatlarımız bölgede çok aktif çalışıyor. Özellikle bayi teşkilatımız hızla büyümeye devam edip güçlenirken, gelen talepler doğrultusunda yeni bayi adayları ile yapılan görüşmeler titizlikle değerlendiriliyor” şeklinde konuştu.