İzmir’de ayakkabı sektörünün bayramı yaşandı

İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, ikinci gününde uluslararası alım heyetleri ve katılımcıların akınına uğradı.

Fuarın ikinci gününde Nobel Expo’nun yurt dışındaki 20’yi aşkın acentesi ile Shoexpo için özel olarak seçilerek davet edilen uluslararası alım heyetleri, katılımcılar ile fuarın Business Lounge alanında B2B – İkili İş Görüşmeleri gerçekleştirdi. Yüzlerce profesyonel ziyaretçinin ulaşım, konaklama gibi masraflarını üstlenen Nobel Expo, satın almacıları Fuar İzmir’de Türk üreticilerle aynı masada yer aldı. İkili iş görüşmeleri sayesinde sektör için yeni anlaşmaların kapıları açıldı.

Ayrıca fuar Ünlü tasarımcı Veysel Temiz ve Kreasyonları Vogue Italia, Vogue Russia, Paper Dergisi, Glamour UK, Vice, Elle, L’Officiel gibi uluslararası platformlarda yer alan ünlü tasarımcı Marius Janusauskas’i de ağırladı.

Podyumda 9 Eylül rüzgarı esti

9 Eylül İzmir’in Kurtuluş Günü anısına İzmir Marşı eşliğinde gerçekleştirilen defile damga vurdu. Günün anlam ve önemini kırmızı elbiseleri ile yansıtan mankenler, sezonun trend ayakkabı ve çantalarıyla podyumdan adete rüzgar gibi geçti.

Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) Başkanı Erdal Durmaz fuarın üreticilerin tüm beklentilerini karşıladığını söyledi. Durmaz şu ifadeleri kullandı:

“Shoexpo bir ihtisas fuarı, ihtisas fuarları üreticilerin bayramıdır. Yurtdışından gelen yüzlerce profesyonel alıcıyı, alım heyetlerini, toptancıyı, zincir mağazayı ve perakendeciyi ağırladık. Bu, gerçekten bayram demektir. Ayakkabıcılar burada ürünlerini görücüye çıkaracak, kendilerini tartacak, üretimde yapacakları stratejiyi belirteyecek. Bu stratejiler yalnızca İzmir ekonomisine değil, ülke ekonomisine de olumlu yansıyacak.”