İmamoğlu aday olacak mı?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, verdiği bir röportajda Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusunu yanıtladı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu gündemden düşmüyor. İsmi geçenlerden olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu soruya cevap verdi.

PolitikYol’un Genel Yayın Yönetmeni Ali Haydar Fırat’ın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, “Ben şu anda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Bu durumda bana düşen belediye başkanlığını en iyi şekilde yapmak. Bene görevimi en iyi şekilde yaparsam memleketin kurtuluşuna en büyük hizmeti yapmış olurum. Şu an benim aklımdan geçen ve amacım, İstanbul’da görevini en iyi yapan bir belediye başkanı olmaktır. Dahası hedefim, İstanbul’da tarihin en başarılı belediye başkanı olmaktır, daha ötesi yok. Ben bunu yaparsam zaten değişim olacaktır değişime büyük bir katkı sunmuş olurum. Yani birilerinin dediği gibi İstanbul’u alan Türkiye’yi alır tezine de damga basmış olacağım. Benim yapmak istediğim budur. İnşallah az önce ifade ettiğim gibi İstanbul’un en başarılı belediye başkanı olurum” dedi.