Dubai’li şirket MNG’yi satın mı alıyor?

Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli kargo şirketi Aramex’in, MNG Kargo’yu satın almak için görüşmeler sürdürdüğü iddia edildi.

Reuters haber ajansı, Dubai merkezli kargo şirketi Aramex’in, yüzde 30’u Sancak ailesinde bulunan MNG Kargo’yu satın almak için temaslarda bulunduğunu yazdı.

İngiltere merkezli Reuters haber ajansına göre, BAE’nin kamu yatırımlarını yöneten ADQ’nun hissedar olduğu Aramex’in yürüttüğü satın alma görüşmelerine ilişkin bilgi sahibi kaynaklar, müzakerelerin ilerlediğini duyurdu. Ajansa konuşan bir kaynak, olası anlaşmanın büyüklüğünün 500 milyon dolar seviyesine kadar çıkabileceğini söyledi. Bir diğer kaynak MNG Kargo’nun Aramex ile detaylı inceleme aşamasında olduğunu belirtti.

Aramex ve MNG Kargo, konuyla ilgili sorulara cevap vermedi. 2003’te kurulan MNG Kargo’nun yüzde 30’u, hükümete yakın Sancak ailesine ait. MNG Kargo’un yüzde 70 hissesi de Turkven’de bulunuyor. Geçen sene yüzde 22.25’i ADQ tarafından satın alınan Aramex, bu hafta koronavirüs salgını sonrasında ulaşım ve lojistik sektöründeki büyümeyi yakalamak için temel iş kolunda bölünmeye gittiğini açıklamıştı.