Bahçeli’den Diyanet’e destek geldi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yargıtay’ın binasını dua okuyarak açan Diyanet Başkanı Ali Erbaş hakkında açıklamalarda bulundu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Yargıtay’ın binasının Diyanet Başkanı Ali Erbaş’ın okuduğu dualarla açılması, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın laikliği doğrudan hedef alan çıkışı tartışılmaya devam ediyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Ali Erbaş’a destek geldi. Bahçeli, “Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş doğru bir iş yapmıştır. Ve desteğimiz tamdır” dedi. Bahçeli yazılı açıklamasında şunlara değindi:

“Adli yılın başlaması münasebetiyle ve aynı zamanda yeni Yargıtay binasının açılışı esnasında bizzat Diyanet İşleri Başkanı tarafından okunan duanın bazı çevrelerde şiddetli tepkiyle karşılanması kelimenin tam manasıyla ilkelliktir. Türkiye Müslüman bir ülkedir. Bu manevi hakikat değişmeyecektir” diyen Bahçeli, “Türk milleti Müslüman bir millettir. Bu yalın gerçek ihlal, ihmal ve inkar edilemeyecektir. Kulaklarında çan sesi çınlayan fikri ve siyasi yobazların, son günlerde laiklik elden gidiyor feryadı koparmaları tahammülsüzlük, inanç ve insan haklarına kategorik bir başkaldırı olarak yorumlanmalıdır.”