Hollanda yenilgisi millileri karıştırdı

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Hollanda karşısında aldığı 6-1’lik ağır mağlubiyet sonrası milli takım da durumları karıştı.

A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu altıncı maçında Hollanda’ya 6-1 mağlup oldu. Maçın ardından Şenol Güneş’in yaptığı açıklamalar sosyal medyada yankılandı. Güneş, maçın ardından yaptığı açıklamada, “Yanılıyorsam, hata da benimdir. Bunu oyuncuya yüklemeyi doğru bulmam. Düzen artık şeytani düzen olmuş. Ben bu sonuçları alarak şeytani düzeni bozabilirdim” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhuriyet Tv’ye konuşan Arif Kızılyalın, “Türkiye Futbol Federasyonu yalvarma makamı değildir. Türkiye futbol federasyonundan kimse bir teknik direktöre gel başa geç diye yalvaramaz. Bu bir alın lekesidir. 6-1 mağlubiyetten daha ağırdır. Buradan cumhurbaşkanına sesleniyorum; bu rezalete bir dur denilmeli.” ifadelerini kullanarak Şenol Güneş’i eleştirdi.

TRT Spor’da yorumcu olarak katılan Rıdvan Dilmen de, “Bizi hep kandırıyorlar. Maç öncesi ‘Çok zor takım’ maç sonrası ‘Çok iyi takımı yendik’ diyerek götürüyorlar bizi. Biz Türk futbolu olarak kendimize gelelim. Yabancılar üzerinden değil temel sorunlar üzerinden gitmemiz lazım” diyerek tepki gösterdi.

Milli Takım kaptanı Burak Yılmaz da, “Çok üzgünüz. Utanç verici bir gece” diyen Yılmaz, “Ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Çok farklı hedeflerle gelmiştik. Arkadaşlarımız, teknik heyet, başkanımız, eminim Türkiye çok üzgün. Hollanda bugün çok iyi oynadı, karşılarında güçlü duramadık. Norveç maçına konsantre olmalıyız. Arkadaşlarımız çok genç ve değerli. Onları böyle bir akşamda daha fazla yerin dibine vurmadan örnek teşkil edip destek olmalıyız diyorum. Mutlaka bunun bedeli olacaktır. Ben kaptan ve abileri olarak her şeyi üstlenirim” şeklinde konuştu.