Buca’ya 342 Milyonluk dev sağlık yatırımı

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İzmir’de meydana gelen depremde hasar görerek boşaltılan Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’nin yerine yapılan hastane inşaatında sona gelindi.

460 işçinin 24 saat durmaksızın çalıştığı şantiye alanını ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, 304 yataklı Buca Devlet Hastanesi ve Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın inşaatının Kasım sonunda tamamlanacağını açıkladı. Kaya, Ege Bölgesi’nin önemli sağlık merkezlerinden biri olacak olan Buca Devlet Hastanesi’nin modern teknolojik altyapısı, üst düzey hastane mimarisi ile tıbbın tüm dallarında hizmet verecek şekilde planlandığını söyledi. Kaya sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Buca Devlet Hastanemiz, İzmir’imizin en kapsamlı sağlık konseptlerinden biri olarak tasarlandı. Hastane ve Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın toplam kapalı alanı 54.000 m2 olacak. Bunun 40.000 m2’si hastane, geri kalanı ise laboratuvar bölümü olarak belirlendi. 304 yataklı hastanemizde, 152 yoğun bakım yatağı bulunacak. Güvenli ve ileri teknolojiye sahip sağlık hizmetlerini hemşehrilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz”

342 Milyonluk Dev Yatırım

Buca’nın yeni hastanesinin ve laboratuvarın teçhizatlarıyla birlikte toplamda 342 Milyon TL’lik bir yatırımla inşa edildiğini ifade eden Kaya, Kasım sonunda tamamlanacak kompleksin her şeyiyle örnek olacağını belirtti. Kaya, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye, son 19 yılda gerçekleştirdiği sağlık devrimiyle dünyada örnek gösterilen ülkeler arasına girdi. 19 sene önce tıkanmış ve yıkılma noktasında olan sağlık sistemi, bu süreç içerisinde büyük bir devrim yaşayarak dünyada model olarak görülen bir sistem halini almıştır. Üstelik bu büyük devrim ve üst düzey hizmetin sürdürülebilir olması için de gerekli yatırımlar ve eklemeler halen devam etmektedir. Sağlık alanındaki yatırımlarıyla dünyaya rol model olan ülkemizin sayılı hastanelerinden birisi olacak Buca Devlet Hastanemiz, İzmir’imize ve Buca’mıza hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.