AKP’yi eleştirdi saldırıya uğradı

AKP hükümetini eleştiren Mehmet Ali Sancaktutan, Erdoğan’ın memleketi Güneysu’da köylülerin saldırısına uğradı.

Rize’de yaşayan Mehmet Ali Sancaktutan sosyal medyada yayın yapan bir kanalda ekonominin kötü olduğunu söylemişti. Bu durumu AKP hükümetine bağlayan Sancaktutan, Erdoğan’ın memleketi Güneysu’da köylülerin saldırısına uğradı.

Sosyal medyada yayın yapan bir kanalda yayımlanan sokak röportajında ekonominin kötü gidişinden, zamlardan, çifte maaş alan bürokratlardan dolayı AKP hükümetini eleştirip isyan eden Mehmet Ali Sancaktutan, röportajın ardından gözaltına alındı. Erdoğan’a hakaret etmediğini dile getiren Sancaktutan, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Güneysu ilçesinin Selamet köyünde yaşayan Sancaktutan, bu eleştirilerden dolayı köylüler tarafından saldırıya uğradı. CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, olayı sosyal medya hesabından saldırıyı duyurdu. Deniz, “Rize’de ekonominin kötü gidişinden dolayı AKP’yi eleştirdiği için daha önce de gözaltına alınan M.A. Sancaktutan bugün de saldırıya uğradı. Aldığı darbeler sonucu hastaneye kaldırılan Sancaktutan müşahede altına alındı. Hastanede ziyaret ettiğimiz Sancaktutan saldırıdan iktidarı sorumlu tuttu” dedi.