8 Eylül 2021 Burç Yorumları

Sonunda

Aşk geçer… Aşk biter… Aşk isimden isime geçer… Kitap arasında sakladığın fotoğraflar değişir… Tavan arasında biriktirdiğin hatıraların yerlerinin değiştiği gibi… Aşk değişir… Aşk değiştirir… Belki de asıl olması gereken de budur… Aşkla birlikte değişmek… Geçmişe bak… Hâlâ aynı pencereden mi bakıyorsun hayata?

Bugün… Ay Terazi Burcu’nda seyrediyor… Ay Terazi yolculuğunda… Duygularımızda başkalarına öncelik vermeyi öğrenebiliriz. “Ben”den ziyade, “ Sen” önemlisin diyebiliriz. Nezaketi öğrenebiliriz duygularımızla. Adil davranmayı öğrenebileceğimiz gibi… Öte yandan karamsar yanlarımızla yüzleşebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün…  En çok kime adil davranıyorsun? Ya da senin için adalet nedir? Haklı çıkmak mı hoşuna gidiyor? Ya da haksız olduğunu bile bilesavunur musun kendini? Haksızlığa uğrayanın yanına ilk sen mi koşarsın?

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… İş yaşamında etik kurallara daha sıkı bağlanma ihtiyacı duyabilirsin… Zaten hayatın öznesi değil midir ahlak? Ahlaklı olmak, hakkı korumak ve uzlaşabilmek… En güzel erdem donanımları değil midir?

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Güzel şeyler olsun diye niyet edelim mi birlikte? Güzel şeyler olsun… Güzel şeyler buluşsun… Mesela birbiri için çarpan iki yürek… Sevdin değil mi bu fikri?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

 En güvenli limanındasın… Yani evinde. Kendine ait odanda.  Kendine ait alanında. Bugün… Yaşam alanınla ilgili konular gündeminde ilk sıralarda yer alabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

 Bugün… Belki daha fazla sosyal medya kullanmak isteyebilirsin. Ve unutma… İletişim önemlidir… İfade etmek, anlatmak, yazmak, dinlemek… İletişim anlayışlı olmalı. İletişim dürüst olmalı. İletişim şiddetsiz olmalı.

Başak ve Yükselen Başak

Kim demiş sana cimri diye? Aman eline para geçince hemen harcamak için can atıyorsun. Hakkını yiyemem gerçi aldığın şey zarafet sembolü. Bugün yine dolaşıyor damarında alışveriş kanı. Bütçenin dışına çıkma diyeceğim ama…

Terazi ve Yükselen Terazi

Ay, 28 günde tamamlar dünya etrafındaki turunu. Ve her 28 günde geri döner başladığı yere. Ay, şimdi yeniliklere kavuşman, yeni adımlar atman, yapılanman için yeni ay enerjisi katıyor hayatına. Yeni başlangıçlar yapabilirsin. Yeni kararlar alabilirsin. Fiziksel görünümünde değişikliğe gidebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Derin sulara dalabilirsin. Zaten sen seversin derinleri, olayları tüm boyutlarıyla irdelemeyi, kuşkucu yaklaşımları. Peki, konu kendin olunca yine dalabilecek misin zihninin karanlık mağarasına? Kendinden sakladıklarını bulabilecek misin?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Dünün yorgunluğunu atmak için tam fırsat. Arkadaşlarınla bir araya gelmek için özel zamanlar. Kendini farklı bir çevre içinde bulabilirsin. Sanatsal uğraşlarda bulunabilirsin. Kendini daha mutlu hissedebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sen bu dünyaya yönetmek için gelmişsin. Kalıtımsal özelliğin yöneticilik. Bugün… İş yaşamında arabuluculuk çözümleri yapmak zorunda kalabilirsin. Eğer hukuk alanında çalışıyorsan yeni antlaşmalara imza atabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Gez ve gör dünyayı… Al eline haritanı… Küçükken en sevdiğin şeylerden biriydi harita oyunu. Atlastan bakıp işaretlerdin gitmek istediğin yerlere. Belki de çocukluk düşlerine geri dönme zamanı gelmiştir.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Her şeye rağmen sakin kalmalısın. Nezaketini elden bırakma. Hayat, hep güzel alkışlar getirmez ki. Krizler, en büyük yol gösterici değil midir zaten?